Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Міжнародна діяльність

Перші результати програми семестрового обміну в Поморському університеті студентки спеціальності Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література)

Перші результати програми семестрового обміну в Поморському університеті студентки спеціальності Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література)

Студенти ЦДУ ім. В. Винниченка мають унікальну можливість брати участь у програмах обмінів, пізнаючи нові країни та нові системи освіти. Так, цього осіннього семестру студенти, що взяли участь у конкурсному відборі та були обрані на семестрове навчання, перебувають у Поморському університеті в Слупську (Польща). Серед них і студенти спеціальності Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література).

Навчання ще триває, а студенти вже мають перші результати. Зокрема, Софія Ліннікова (група АН23Б) взяла участь у безкоштовних воркшопах з англійської мови, організованих на базі Поморського університету, і вже отримала сертифікат. Завідувач кафедри германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання професор Марія Фока спитала Софію про її враження, що подаємо у форматі Q&A.

Чи сподобався курс англійської мови, що Ви опанували, і в чому полягала його особливість?

– 30-годинний курс, що гармонійно поєднував вивчення англійської мови із зануренням у польську культуру, перевершив мої очікування! Програма була добре організована: чіткий розклад занять і продумана структура дозволяли ефективно опановувати матеріал. Кожне заняття тривало щонайменше три години, але завдяки динамічним змінам активностей та інтерактивному підходу втома абсолютно не відчувалася. Кожен учасник був занурений у магічну атмосферу.

Не могли б Ви більш детально розказати про самі заняття?

– На кожному занятті ми практикували граматику, розширювали словниковий запас і дивилися різноманітні відео на основі цікавих тем. Викладачка Adriana Drobko приділяла особливу увагу розвитку комунікативних навичок, кожен активно спілкувався англійською та польською мовами. Особливо сподобалася інтерактивна форма навчання: ігри, вікторини та групові завдання, картки за темами. Усе це допомагало засвоювати лексичний і граматичний матеріал у легкій і невимушеній атмосфері. Під час кожної зустрічі ми вдосконалювали свої навички коротких висловлювань і дебатів.

Які найулюбленіші елементи занять Ви можете виокремити?

– Однією з найулюбленіших елементів занять стали елементи культурознавства: ми вивчали традиції, історію, музику, народні танці, кухню, а також знайомилися з відомими постатями та визначними місцями Польщі. Наприклад, пані Adriana поділилася рекомендаціями щодо польських страв, які варто спробувати.

Може спробували й самі приготувати якусь національну страву?

– Так! Одного разу ми мали нагоду приготувати традиційну польську страву – żurek (журек). Цей досвід був надзвичайно цікавим і незабутнім! Спершу ми вирушили до лісу, щоб насолодитися прогулянкою на свіжому повітрі та "нагуляти" апетит. Прогулюючись лісом, ми грали в гру. Кожен учасник мав відповісти на питання, написане на картках. Моє питання стосувалося опису рідного міста та його визначних місць. Виявилося, що не лише Кропивницький називають “маленьким Парижем”, це почесне звання також гордо носить і Слупськ. Після продуктивної роботи ми вирушили до студентського клубу, щоб приготувати журек. Усі обов’язки були заздалегідь розподілені, і кожен відповідав за певний етап приготування. У результаті наш журек вийшов дуже смачним та апетитним, і ми із задоволенням смакували його разом.

У чому цей курс став особливим для Вас?

– Цей воркшоп став для мене цінним і натхненним досвідом. Завдяки йому я не лише удосконалила знання англійської мови, а й відкрила для себе багатий світ польської культури. Щиро дякую організаторам за таку чудову ініціативу!

Бажаємо Софії та іншим учасникам обміну більше нових відкриттів. Дякуємо за співпрацю Поморському університету та чекаємо наших студентів у рідному університеті.

Матеріал підготувала Марія ФОКА

 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись