• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Вечір напередодні свята Андрія на факультеті історії та права

Свято Андрія – вечір та ніч проти тринадцятого грудня – найочікуваніше і найвеселіше з-поміж найбільших зимових свят.

Саме на Андрія, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті у поважної господині, і влаштовувала там забави – ворожіння, танці, співи. Вечір напередодні свята Андрія вважався чарівним, а ніч – доленосною. Молодь цієї ночі спати не лягала. Якщо молодь сиділа до півночі – то це вечорниці, якщо до третіх півнів – досвітки. Дівчата відвідували вечорниці тільки у своєму селі і трималися переважно одного гурту, а хлопцям дозволялося відвідувати усі вечорниці свого села, а також і сусідніх.

З давніх-давен вечорниці мали дуже важливе соціальне значення, адже сприяли не тільки знайомству молоді, але й утворенню нових сімей. Вечорниці починалися пізньої осені і тривали до початку Великого посту. Для проведення вечорниць дівчата шукали простору хату. Господиня цього дому – самотня жінка (бабуся, вдова), яку гості величали «вечернична, досвітчана мати, паніматка». Саме вона стежила за дотриманням усіх звичаїв та традицій під час вечорниць.

Студрада та профком факультету історії та права кожного року проводять Андріївські вечорниці. Мета такої забави – виховання молоді у дусі українських традицій. Організаторами цьогорічного заходу були: Голова студентської ради Проценко Ольга, культорг Бабіна Єлизавета, профорг Гончаренко Анна.

Найбільш активними учасниками вечорниць були студенти: Діденко Олександр, Саченко Євгеній, Євенко Сергій, Смирнов Сергій, Кобелецька Карина, Куприненко Ксенія, Малахатько Ілона, Орел Анна, Ковбасюк Оксана, Січкар Альона, Соколенко Катерина.

На андріївських вечорницях студенти факультету історії та права добре повеселилися – тут були і співи, і загадки, і ворожіння, і конкурси, і змагання, а також почергове кусання калити.

Всі дякували студентці другого курсу Савич Ксенії, яка спекла для нас чудову калиту. Калитинським був Саченко Євгеній, коцюбинським – Діденко Олександр, господинею –Гончаренко Анна. А сценарій підготувала і провела культорг Бабіна Єлизавета.

Активісти нашого факультету закликають не сидіти у «фейсбуках», «контактах», «скайпах» і «однокласниках», а відроджувати наші українські традиції.

Н. І. Біденко, заступник декана факультету історії та права з навчально-виховної роботи.

 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись