Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
Професор Осборн у нашому університеті: мистецтво, співпраця та почесне звання

Професор Осборн у нашому університеті: мистецтво, співпраця та почесне звання

Квітневий візит професора Единбурзького університету Найджела Осборна на кафедру мистецької освіти відбувся в межах міжнародного проєкту «Мистецтво і комунікації» та став насиченою подіями подією як для студентів і викладачів, так і для самого гостя. До заходів долучилися й партнери кафедри — колеги з Донецького державного університету внутрішніх справ та викладачі й учні музичної школи №1 ім. Г.Г. Нейгауза міста Кропивницького.

Тренінгова частина візиту професора Найджела Осборна розпочалася з надзвичайно теплої та натхненної зустрічі студентів-музикантів і викладачів кафедри мистецької освіти з учнями та педагогами музичної школи №1 ім. Г.Г. Нейгауза міста Кропивницького. Захід відбувся завдяки запрошенню директорки школи, Малявкіної Євгенії Вікторівни — Голови ради директорів ПСМНЗ Кіровоградської області, членкині президії Всеукраїнської ради директорів ПСМНЗ.

У затишній концертній залі старовинного корпусу школи, наповненій духом української культурної спадщини та музичними традиціями родини Нейгаузів, присутні щиро привітали професора Осборна. У своїй промові він поділився досвідом застосування мистецтва як потужного інструменту емоційної підтримки дітей у складних життєвих обставинах, розповів про вплив музики на психоемоційний стан та значення творчої взаємодії для подолання наслідків війни.

Особливою частиною зустрічі став інтерактивний тренінг, під час якого діти разом із професором створили музичну імпровізацію. Вони вигадали слова та мелодію пісні, яку з ентузіазмом виконали разом із Найджелом Осборном, використовуючи дитячі музичні інструменти за підтримки студентів кафедри.

У межах розмови з пані Євгенією Малявкіною було досягнуто важливої домовленості — започаткувати на базі музичної школи арт-комунікаційний простір, спрямований на підтримку та відновлення ментального здоров’я молодого покоління українців.

      На лекціях професора Осборна, котрі були присвячені травмаінформованому мистецтву та арт-комунікаціям, цього разу були присутні  не тільки наші студенти-музиканти. З метою ознайомлення з досвідом нашої роботи за авторською методикою всесвітньо відомого професора з Единбургу до нас приєдналися високоповажні гості:  завідувачка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету підготовки Донецького державного університету внутрішніх справ, доцентка Анжела Гельбак зі своїми колегами та студентами-психологами, а також дійсний член Національної психологічної асоціації України та Всеукраїнської Арт-терапевтичної організації  пані Оксана Молчанова. Зазначу, що, незважаючи на те, що під час лекції прозвучала тривога, всі присутні  дуже швидко й організовано  перейшли в укриття  й затамувавши  подих продовжували слухати доповідь  професора Найджела Осборна. Ми висловлюємо велику подяку асистентці кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики, Кірі Ручко, яка забезпечила відмінний переклад змісту лекцій професора.

Проте найважливішою подією квітневого візиту професора Найджела Осборна до нашого університету — і водночас приємною несподіванкою для всіх присутніх, особливо для самого професора, — стало завершення лекції в укритті несподіваним візитом шановного ректора нашого університету, професора Євгена Соболя.

Оголосивши рішення Вченої ради Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка про присвоєння Найджелу Осборну  звання «Почесний професор університету», Євген Юрійович від щирого серця привітав нашого Единбурзького колегу й  висловив подяку за  плідну співпрацю на шляху до  відновлення  й підтримки  ментального здоров’я  учнівської молоді й української нації загалом.

 Статтю підготувала проф. Алла Растригіна

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись