Відбулася підсумкова науково-практична конференція в галузі гендерних досліджень

12 квітня 2024 року відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт із галузі «Гендерні дослідження».

На конкурс надійшло 37 наукових робіт із 17 закладів вищої освіти України. Кожну роботу згідно Положення рецензували двоє рецензентів зі складу конкурсної комісії за 100-бальною системою. Рейтинг 1 визначався за сумою балів. За результатами «сліпого» рецензування (роботи були зашифровані) визначено 14 кращих творчих наукових робіт, автори яких і були запрошені для захисту своїх досліджень на підсумкову конференцію.

З вітальним словом перед учасниками підсумкової конференції виступили ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичних наук, професор Соболь Євген Юрійович та голова конкурсної комісії, проректор з наукової роботи, доктор психологічних наук, професор Клочек Лілія Валентинівна. Вони побажали всім присутнім плідної роботи та успіхів конкурсантам.

Модератор конференції доктор історичних наук, професор кафедри математики та цифрових технологій Ріжняк Ренат Ярославович представив членів конкурсної комісії та оголосив регламент.

Першою висвітлила результати дослідження «Гендерно чутлива соціальна робота у сфері репродуктивного здоров'я населення» студентка Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка Валентина Тірон, яка за результатами підсумкового оцінювання виборола призове місце і нагороджена дипломом ІІІ ступеня.

Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка Маргарита Присяжнюк комплексно представила комеморативні практики як ціннісні орієнтири сьогодення у роботі «Едіт Кевел в історичній пам'яті», ґрунтовний історіографічний аналіз виконала у дослідженні «Французька революція 1848 року і боротьба жінок за права» студентка Донецького національного університету імені Василя Стуса Яна Головченко.

Конкурсна комісія відзначила авторський внесок у дослідження маскулінних образів українського кінематографу студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Даяни Літвін та детальне вивчення впливу діяльності Гендерного центру на освітянську спільноту студентки Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Анни Лисенко.

Та найбільший інтерес викликали у присутніх останні 9 доповідей, які активно обговорювалися та уточнювалися. Всі присутні ставили багато запитань спікерам, маючи на меті з’ясувати особливості процесу дослідження, правомірність застосування методів тощо.

На підставі рецензій та оцінки наукових доповідей учасників наукової конференції конкурсна комісія вирішила визнати переможцями Конкурсу та нагородити:

• дипломами ІІІ ступеня

Ярошевську Зоряну (Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, наук. кер. Яременко Л.І., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики та цифрових технологій);

Хозяшева Олексія (Миколаївський національний аграрний університет, наук. кер. Замкова І.В., доктор економічних наук, професор кафедри обліку і оподаткування);

Наконечну Нелю (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, наук. кер. Бітківська Г.В., доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри світової літератури);

Тірон Валентину (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, наук. кер. Гончаренко О.В., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності);

Файник Адріану та Стецюк Ярину (Національний університет «Львівська політехніка», наук. кер. Павлюх Марія Василівна, кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач кафедри міжнародної інформації);

• дипломами ІІ ступеня

Бурячок Єлизавету (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, наук. кер. Коханова О.П., кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології особистості та соціальних практик);

Захарченко Юлію (Національна академія внутрішніх справ, наук. кер. Горбач-Кудря І.А., кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри поліцейського права);

Сараненко Анастасію (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, наук. кер. Власенко І.А., кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології особистості та соціальних практик);

• дипломом І ступеня переможницю Конкурсу

Павленко Ксенію (Національний університет «Києво-Могилянська академія», наук. кер. Вишницька Ю.В., доктор філологічних наук, доцент кафедри світової літератури Інституту філології).

Всі інші учасники Конкурсу отримали сертифікати або іменні дипломи, а наукові керівники робіт та члени конкурсної комісії подяки за плідну, змістовну роботу.

Ми дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення Конкурсу, вітаємо учасників та їх наукових керівників, бажаємо нових креативних ідей, цікавих наукових досліджень та маємо надію на подальші творчі зустрічі!