Магістранти-математики підбили підсумки виробничої практики в закладах загальної середньої освіти
Згідно навчального плану факультету математики, природничих наук та технологій студенти І курсу другого (магістерського) рівня освіти денної форми навчання спеціальності: 014 Середня освіта (Математика), Освітня програма: Середня освіта (Математика, Інформатика та Економіка) МІЕ24М групи у 2024 – 2025 навчальному році мають проходити виробничу практику з математики, інформатики та економіки в 10 – 11 класах закладів загальної середньої освіти.
На настановчій конференції керівник практики доцент кафедри математики та цифрових технологій Вікторія Вікторівна Нічишина повідомила практикантам про те, що педагогічна практика магістрантів-математиків триватиме 8 тижнів – з 03 лютого по 28 березня 2025 року. Практика відбуватиметься в очній формі. Це означає, що студенти зможуть безпосередньо спілкуватися з учнями на уроках та позакласних заходах в очному режимі. Також студенти зможуть використовувати і найрізноманітніші можливості засобів дистанційного навчання під час виконання завдань практики та удосконалення професійних компетентностей. Зі студентами було погоджено остаточний розподіл баз практики – закладів загальної середньої освіти міста Кропивницький та Кіровоградської області і надано усі необхідні методичні матеріали та рекомендації щодо успішного проходження ними виробничої практики.
Важливим питанням, зважаючи на війну в країні, було питання дотримання техніки безпеки та правил поведінки під час оголошення тривоги під час уроку. Тому студенти отримали необхідні рекомендації щодо цього, пройшли інструктаж з техніки безпеки та заповнили відповідну Google-форму.
У період проходження педагогічної практики студенти мали виконувати завдання відповідно до функцій вчителів математики, інформатики та економіки. Тому керівник практики В.В. Нічишина, методисти з математики – професор кафедри математики та цифрових технологій Р.Я. Ріжняк, доценти кафедри математики та цифрових технологій Ю.В. Ботузова, Н.М. Войналович, Ю.В. Гуртовий, І.Г. Ключник, З.П. Халецька, Ю.В. Яременко; методист з інформатики – доцент кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти І.В. Лупан та методист з економіки – професор кафедри математики та цифрових технологій Н.О. Пасічник ознайомили студентів-практикантів з їх безпосередніми обов’язками під час практики, завданнями практики з математики, інформатики та економіки, звітною документацією та критеріями оцінювання завдань практики.
11 квітня 2025 року за результатами практики відбулася підсумкова конференція.
Керівник практики В.В. Нічишина охарактеризувала загальні умови проходження практики студентами, коротко нагадала завдання практики та критерії оцінювання різних видів роботи студентів-практикантів.
Далі практиканти поділилися враженнями, своїми здобутками під час практики, представили доповіді на обговорення присутніх методистів та одногрупників.
Першою свою доповідь представила Жупаненко Дар’я, розповіла про важливість проведення позакласних заходів на економічну проблематику для учнів закладів загальної середньої освіти.
Шевченко Олена охарактеризувала особливості використання різних видів наочності на уроках та позакласних заходах для старшокласників закладів загальної середньої освіти.
Тупчієнко Римма обгрунтувала необхідність всебічної ретельної підготовки до проведення уроків математики, інформатики та економіки в старшій школі.
Горобець Ольга розглянула проблему мотивації навчання учнів старших класів, охарактеризувала причини низької мотивації старшокласників та запропонувала авторські рекомендації щодо підвищення мотивації в учнів закладів загальної середньої освіти.
Ругало Дмитро запропонував для обговорення тему «Роль практичних завдань при вивченні математики Нової української школи».
Усі доповіді практикантів були надзвичайно важливими та актуальними, викликали зацікавлення та обговорення запропонованих матеріалів та продемонстрували високий рівень підготовки студентів до їх майбутньої педагогічної діяльності!
Магістранти подякували викладачам за знання та навички, які вони отримали під час теоретичного навчання та змогли успішно, на високому рівні застосувати під час виробничої практики.
Методисти побажали магістрантам подальших успіхів та нових творчих досягнень!
Повідомлення підготувала доцент кафедри математики та цифрових технологій В.В. Нічишина