Юридична клініка

Юридична клініка «Artium De Lex» збагатилася новим досвідом

Нещодавно відбувся черговий Форум Асоціації юридичних клінік України «Потенціал юридичних клінік у модернізації правничої освіти». Представником Юридичної клініки «Artium De Lex» ЦДПУ ім. В. Винниченка на Форумі була її керівник Анастасія Корнійченко.

Протягом двох днів на Форумі обговорювалися важливі й актуальні для сьогодення питання, які стосуються стандартів вищої правничої освіти, акредитації освітніх програм, сучасного портрету випускника-юриста, розвитку професійних правничих навичок використання клінічного досвіду Street Law та багато іншого.

Спікерами на Форумі були представники органів публічної влади, зокрема Андрій Бойко (голова підкомісії за спеціальністю «Право» Науково-методичної ради МОН України) та Андрій Бутенко (заступник голови Нацагенства із забезпечення якості вищої освіти, член робочої групи з реформування юридичної освіти), які розповіли про низку нововведень для студентів юридичних спеціальностей.

Також дистанційно до обговорень приєднались іноземні представники юридичного клінічного руху: Джоні Хол (професор права, університет Нортумбрії, Великобританія), Філіп Черніцкі (Президент Польської мережі юридичних клінік, Президент Global Alliance for Justice Education), Ділейн Свенсон (професор права Люблінського католицького університету ім. Іоана Павла ІІ, Польща), Лія Ворсам (професор права Школи права університету Колумбуса, США) та інші, які поділилися своїм досвідом та моделями діяльності юридичних клінік зарубіжних країн.

Форум транслювався через платформу ZOOM (Facebook live), а тому кожен міг приєднатися до обговорень та дискусій. Завдяки обміну досвідом Юридична клініка «Artium De Lex» отримала новий актуальний вектор діяльності, який відповідає сучасним викликам для юридичної клінічної освіти.