Новини університету

КРОПИВНИЦЬКИЙ ФІЛОЛОГІЧНИЙ ДЕСАНТ У ЛЬВОВІ

15–16 грудня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні відбулася Міжнародна соціолінгвістична конференція «Соціолінгвістичне знання як засіб формування нової культури безпеки: Україна і світ». Кафедра української мови делегувала на цей інтернаціональний форум завідувача, професора С. Л. Ковтюх, заступника декана з навчально-методичної роботи, доцента О. Л. Кирилюк, аспірантку ІІ року навчання С. С. Флорінську, студентку V курсу факультету філології та журналістики Ю. Г. Слободенюк.

У конференції взяли участь Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Наталія Немилівська, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні, Марк Леті, спеціаліст із стратегічної комунікації НАТО, доктор Лада Рослицька, консультант стратегічних комунікацій DCAF, доктор Сюзан Грасман (Швейцарія), доктор філологічних наук, професор Л. Т. Масенко (Київ), доктор філологічних наук, професор Г. П. Мацюк (Львів), доктор філологічних наук, професор С. О. Соколова (Київ), Л. П. Васильєва (Львів) та інші. Усього філологічний факультет об’єднав науковців з п’яти країн світу, дев’яти університетів і двох науково-дослідних установ України, студентів-філологів з університетів Львова, Харкова, Кропивницького, Хмельницького та Херсона. Учасники конференції обговорювали питання, пов’язані зі взаємодією мови, комунікації, політики та національної безпеки, сучасного стану соціолінгвістики, перспектив розвитку її категорійної бази тощо.

Упродовж 15 грудня відбулися засідання двох секцій «Мова, комунікація, українське суспільство: формування нової культури безпеки», під час яких було виголошено доповіді делегатів нашого університету: «Проблема перейменування топонімічних об’єктів Кіровоградщини в аспекті національної безпеки» (С. Л. Ковтюх), «Лінгвальне відображення оцінного ставлення до опонента в контексті воєнної пропаганди (на матеріалі дискурсу українських та російських ЗМІ 2014–2016 рр.)» (О. Л. Кирилюк), «Фразеологізми як спосіб відображення воєнного протистояння» (С. С. Флорінська).

Окремо працювали студентські дискусійні групи. Студентка V курсу факультету філології та журналістики Ю. Г. Слободенюк презентувала доповідь «Мотиваційна парадигматика позивних українських військових».

Професор С. Л. Ковтюх узяла участь у передачі «Політична шахівниця» Львівської ТРК. До ухвали Міжнародної конференції кропивничани подали найбільше конструктивних пропозицій.

Завідувач кафедри української мови С. Л. Ковтюх

Інформацію надано факультетом філології та журналістики