Новини університету

19 березня – день народження Ліни Костенко

19 березня – день народження Ліни Костенко. На факультеті філології та журналістики задовго почали готуватися до традиційного заходу, присвяченого дню народження улюбленої поетеси. Склалася група ентузіастів з числа викладачів та студентів, які творчо поставилися до цієї справи.

Підготовка «Поетично-музичної імпрези до ювілею Ліни Костенко «Хай буде все небачене побачене…» (таку назву мав цей захід) мов магніт притягувала любителів поезії не тільки з інших факультетів університету, а й з міста. Можна сказати – притягувала та відкривала таланти. І коли цей захід розпочався, коли  зазвучали поезії Ліни Василівни та пісні на її слова, то перше, що вразило – це якась неймовірне, рідкісне у нас час вслуховування в поетичне слово, уловлювання його смислів. Стояла абсолютна тиша, відчувалась повна зосередженість, коли кожне промовлене слово буквально ловилося слухачами. Протягом двох годин ця зосередженість порушувалася лише аплодисментами, і всі розуміли, що вони  адресуються не лише виконавцям, а й у першу чергу геніальній поетесі, її громадянській позиції, її глибокому інтелектуалізму, високій мудрості, витонченому ліризму. Не буду переказувати хід цієї імпрези, бо все одно не зможу передати те інтелектуальне свято, яке пережили його учасники. Просто поділюсь з читачами університетського сайту одним відкриттям, яке зробила магістранта Дарина Портенко, працюючи над дослідженням про афористику Ліни Костенко. Вона вибрала з текстів поетеси афористичні висловлювання. Зібрані разом, вони створюють надзвичайне враження – це справжні перлини мудрості, якщо хочете, «золоті розсипи». Не треба поспішати, коли знайомишся з ними – треба вдумуватися у змістову глибину кожного вислову, і насолоджуватися, і дивуватися філігранній відточеності слова, тій ідеальній єдності змісту і форми, яку здатні домогтися лише генії. То ж запрошую усіх бажаючих на мій блог, де ви зможете познайомитися зі збіркою афористичних висловлювань Ліни Костенко.

Григорій Клочек,
професор, завідувач кафедрою української літератури.