Психологічна служба

Булінг в Україні: куди звертатися за допомогою

"Слово булінг було запозичене з англійської мови "bullying" і перекладається як "цькування" і "залякування", "bully" можна перевести, як "хуліган" або "задира". Булінг - це особлива форма агресії однолітків, тривале психічне та фізичне насильство або агресивне переслідування з боку індивіда або групи щодо особи, яка не здатна захистити себе в даній ситуації.

За основними результатами дослідження ЮНІСЕФ в 2017 році 67% дітей школярів стали свідками булінгу, із них 24% - це жертви, майже половина з яких нікому про це не розповідала. Внаслідок широкого розповсюдження гаджетів та необмеженого доступу в інтернет, на сьогодні найпоширенішим видом насильства є - кібербулінг. Це зовсім нова форма агресивної поведінки підлітків, яка передбачає жорстоке або агресивне висловлювання за допомогою сучасних електронних технологій.  За проектом Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО" батьків та дітей навчатимуть користуватися своїми правами та захищатимуть у разі порушення. Для цього потрібно звернутися в контакт-центр за номером 0 800 213 103(цілодобово та безкоштовно в межах України).

Читати далі

Buling