Концерт фортепіанної музики на мистецькому факультеті

Майже добігає кінця черговий навчальний рік. Час підбивати його підсумки. На музичному відділенні мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка 23 травня 2013 року відбувся концерт фортепіанної музики, в якому взяли участь студенти – майбутні вчителі музичного мистецтва.

Студенти-піаністи виконували фортепіанні твори сучасних українських і російських композиторів, видатних вітчизняних композиторів минулої епохи.

Крім відомих класичних п’єс П.Чайковського, С.Рахманінова, А.Хачатуряна звучали і нові твори І.Волкової, В.Філіппенка, С.Банєвіча, М.Тарівердієва, Л.Жульєвої у виконанні студентів І–IV курсів музичного відділення М.Кісіля, А.Унгурян, В. Латій, Т. Терещенко, Д. Сегеди, М. Смілянець, Н. Бубнової, О. Сербул,  А. Джегалюк.

Особливістю концерту було те, що перед кожним виконуваним фортепіанним твором звучала коротка анотація (ведуча – студентка ІV курсу К.Босяга), яка мала на меті зорієнтувати характер сприймання слухачів, націлити їх на ті чи інші особливості музичного твору, активізувати зацікавленість музикою і, звісно, представити незнайомі імена й твори.

Так, важливим знаковим явищем концерту стало прем’єрне виконання «Фантазії на тему української народної пісні «Ой, сивая зозуленька» сучасного українського композитора Л.Жульєвої, яка, до речі, деякий час працювала в нашому місті.

Студенти-піаністи продемонстрували уміння змістовно й технічно впевнено виконувати фортепіанні твори, виразно й артистично доносити художні образи.

Атмосфера свята, яка панувала в актовій залі мистецького факультету, воскресила в пам’яті слова А.Моруа: «Мистецтво – це спроба створити поряд з реальним світом інший, більш людський світ».

Організацію і підготовку студентів до концерту здійснювали викладачі-піаністи кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін кандидати педагогічних наук, доценти Л.П. Гончаренко, Н.В. Свещинська, кандидати педагогічних наук, старші викладачі С.В. Грозан, О.М. Негребецька.