Хорове диригування: наукове та практичне втілення

15-16 квітня на мистецькому факультеті відбулася студентська науково-практична конференція, присвячена 135-й річниці з дня народження П. Г. Чеснокова, та конкурс хорових диригентів, який щорічно проводиться секцією хорового диригування й кафедрою вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету імені  Володимира Винниченка.

Метою і головним завданням конкурсу є підвищення фахової майстерності майбутніх вчителів музики, виявлення молодих талановитих хорових диригентів серед студентів музичного відділення мистецького факультету, популяризація серед молоді кращих надбань музичної духовної скарбниці та традицій диригентсько-хорового мистецтва. В конкурсі брали участь студенти I-III курсів музичного відділення мистецького факультету за рекомендацією викладачів з хорового диригування.

Програма кожного учасника конкурсу складалася з двох творів: “Яблоня” П. Г. Чеснокова (твір для обов’язкового виконання); твір без супроводу (a capella) за вибором конкурсанта. Оцінювання виступів учасників конкурсу здійснювало журі, яке очолювала завідувач секцією хорового диригування доцент Шевченко І. Л. Окрім викладачів, до складу журі ввійшли кращі студенти мистецького факультету – учасники минулих конкурсів хорових диригентів. Всі учасники конкурсу були нагороджені пам’ятними призами та дипломами у номінаціях: “За кращу презентацію хорового твору, вивченого з групою студентів”; “За краще диригування твору без супроводу”; “За кращу усну презентацію твору “Яблоня”; “Приз глядацьких симпатій”.

Переможцем конкурсу стала студентка ІІІ курсу мистецького факультету Кохно В. (клас професора Растригіної А. М.). На студентській науково-практичній конференції, присвяченій 135-й річниці з дня народження П. Г. Чеснокова, з доповідями виступили студенти музичного відділення мистецького факультету, а академічний жіночий хор під керуванням ст. викладача Дьоміна К. П. виконав концертну програму з творів П. Г. Чеснокова.