Прощання з ректором і деканом

9 лютого відбулася жалобна церемонія прощання з трагічно загиблими 6 лютого ректором Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, професором Віталієм Завіною та деканом факультету історії та права, професором Віктором Філоретовим. Віддати останню данину пам'яті прийшли кілька тисяч людей.

На церемонії з жалобним словом виступили: проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Сергій Павлович Михида, Голова обласної державної адміністрації Сергій Миколайович Ларін, Начальник відділу педагогічної освіти департаменту вищої освіти МОН України Сергій Іванович Бондаренко. Також було зачитано телеграми співчуття:

“Міністерство, педагогічна громадськість України глибоко сумують у зв'язку з трагічною смертю ректора Кіровоградського державного педагогічного університету Завіни Віталія Івановича та декана факультету історії та права Філоретова Віктора Миколайовича. Висловлюємо щирі співчуття колективу університету, рідним, близьким покійних. Світла пам'ять про талановитих керівників, організаторів, чуйних, добрих людей назавжди залишиться в серцях освітян. Міністр освіти і науки Д,В. Табачник”

“Спілка ректорів вищих навчальних закладів України глибоко сумує з приводу тяжкої втрати — передчасної смерті ректора Кіровоградського державного педагогічного університету Віталія Івановича Завіни та декана факультету історії та права Віктора Миколайовича Філоретова. Висловлюємо щирі співчуття колективу університету, рідним і близьким покійних. Світла пам'ять про Віталія Івановича та Віктора Миколайовича назавжди залишиться в наших серцях. Президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Л.В.Губерський”

Надійшли телеграми від Інституту вищої освіти Національної Академії наук України, Народного депутата України Володимира Яворівського, Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка,Криворізького державного педагогічного університету, Бердянського державного  педагогічного університету, Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати.

Проникливе жалобне слово виголосив Настоятель кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ, отець Андрій Статишин, яке завершилося спільною молитвою за упокій душ померлих. Духовні жалобні твори виконав хор викладачів музичного відділення мистецького факультету.

Після церемонії прощання біля стін університету багаточисельна колона пройшла вулицею Шевченка. Віталія Завіну та Віктора Філоретова поховали на Далекосхідному кладовищі.