Мирний атом очами фізматівців

7 листопада 2012 року в студенти 3, 4 та 5 курсів фізико-математичного факультету спеціальностей «Фізика*», «Математика*», «Інформатика» та колектив викладачів (у складі проректора з наукової роботи університету Садового Миколи Ілліча, декана фізико-математичного факультету Ріжняка Рената Ярославовича, завідувача кафедри фізики та методики її викладання Вовкотруба Віктора Павловича, професора Величка Степана Петровича, старшого викладача Трифонової Олени Михайлівни, доцента Сірика Едуарда Петровича, докторанта Подопригори Наталії Володимирівни, доцента Сальник Ірини Володимирівни, доцента Лупан Ірини Володимирівни) Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка здійснили екскурсію на Южно-Українську атомну електростанцію (з відвідуванням інформаційного центру, повномасштабного тренажеру) та на об’єкти гідрокомплексу: Олександрівська гідроелектростанція на річці Південний Буг, Ташлицька гідроакумулююча електростанція, що розташовані поблизу м. Южноукраїнськ Миколаївської обл.

Кваліфіковану екскурсію провели Рудаман Олександр Іванович та Пелюх Олександр Олександрович (співробітники інформаційного центру ВП «Южно-Українська АЕС»).

Під час відвідування інформаційного центру учасники екскурсії мали змогу побачити макети Южно-Української атомної електростанції та компонентів гідрокомплексу, а також переглянути фільм «Энциклопедия атома» том ІІІ «Внутри реактора».

У навчально-тренувальному центрі при ВП «Южно-Українська АЕС» студенти і викладачі фізико-математичного факультету змогли зануритися в реальні умови керування процесом управління роботи атомного реактора та стати учасниками навчальної аварійної ситуації на атомному реакторі.

Учасники екскурсії дізналися, що електричної енергії, виробленої Южно-Українською АЕС, Олександрівською ГЕС і Ташлицькою ГАЕС достатньо для забезпечення нормальних умов життєдіяльності Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, частково Кіровоградської області та Автономної республіки Крим – регіону з 5-мільйонним населенням. З 1982 року завдяки роботі 7-тисячного колективу підприємства, вироблено понад 445 млрд кВт·год електричної енергії.

Енергокомплекс входить до складу Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» як відокремлений підрозділ. За оцінками міжнародних контролюючих організацій, рівень надійності енергоблоків Южно-Української АЕС відповідає європейським вимогам безпеки.