Студенти фізико-математичного факультету відвідали Кременчуцьку ГЕС

10 жовтня 2012 року в студенти 3, 5 та 6 курсів фізико-математичного факультету спеціальності «Фізика*» та колектив викладачів (у складі проректора з наукової роботи університету Садового Миколи Ілліча, декана фізико-математичного факультету Ріжняка Рената Ярославовича, завідувача кафедри фізики та методики її викладання Вовкотруба Віктора Павловича, професора Величка Степана Петровича, старшого викладача Трифонової Олени Михайлівни, доцента Сірика Едуарда Петровича, докторанта Подопригори Наталії Володимирівни, доцента Сальник Ірини Володимирівни) Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відвідали Кременчуцьку ГЕС, яка є 3-м ступенем каскаду гідроелектростанцій на р. Дніпро.

Кваліфіковану екскурсію по Кременчуцькій ГЕС провів Охотний Анатолій Володимирович (начальник штабу цивільної оборони філії «Кременчуцької ГЕС»).
Під час екскурсії студенти та викладачі довідались, що станція перебуває в експлуатації з 1959 р., коли став до ладу 1-й агрегат. Останній, 12-й агрегат Кременчуцької ГЕС було введено в експлуатацію у 1960 р. Учасники екскурсії мали змогу оцінити розміри водосховища Кременчуцької ГЕС, яке є одним з найбільших в Україні – площа дзеркала водосховища складає 2250 км2, повний об'єм – 13,52 км3.

Студенти відвідали будівлі ГЕС, прилягаючу до неї бетонну водозливну греблю, земляні греблі, шлюз, монтажний майданчик, мали можливість спостерігати роботу одного з гідроагрегатів, яких на Кременчуцькій ГЕС встановлено 12 (це турбіни поворотно-лопаткового типу потужністю 54 МВт сумарною потужністю 625 МВт). Особливо вражаючим було спостереження роботи гідротурбіни: її розміри, швидкість обертання, параметри підвідних провідників та ін.

Середньорічне виробництво електроенергії Кременчуцькою ГЕС дорівнює 1506 млн. кВт.г. при напорі 14,2 м.