Презентація посібника для освітніх закладів «Кіровоградщина. Історія рідного краю»

30 cерпня 2012 року за участю Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Ларіна, начальників усіх міських та районних відділів освіти, ректорів і викладачів кіровоградських вищих навчальних закладів відбулася знакова подія – презентація посібника для освітніх закладів «Кіровоградщина. Історія рідного краю».

Це перший ґрунтовний, якісно і сучасно оформлений та скомпонований посібник з історії Кіровоградщини.

Над виданням тривалий час працював потужний авторський колектив, до складу якого увійшли знані в регіоні історики – проректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, науковий керівник видання Ірина Анатоліївна Козир, викладачі історичного факультету доценти: Інна Анатоліївна Вівсяна, Сергій Іванович Шевченко, Олександр Васильович Чорний, Олександр Леонідович Ковальков; наукові працівники обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені В.О. Сухомлинського Лариса Анатоліївна Гайда і Юрій Станіславович Митрофаненко; краєзнавці, лауреати обласної премії імені В. М. Ястребова Іван Данилович Петренко та Василь Всеволодович Даценко.

Посібник «Кіровоградщина. Історія рідного краю» отримав високу схвальну оцінку від Міністра Дмитра Табачника: «З виданням цієї книги Кіровоград стає в один культурний ряд разом із такими містами-мільйонниками як Львів, Одеса, Київ, які кілька років тому видали подібні підручники. Видання цієї чудової роботи – історичної, методичної і краєзнавчої – виводить Кіровоград у перший дивізіон тих обласних центрів, де регіональній історії надають особливого значення і викладають за оригінальним авторським підручником».

Дмитро Табачник виголосив слова подяки всім, хто доклав зусиль для видання посібника, оскільки «Історію рідного краю» можна сміливо вважати проривом для дослідження регіональної історії Кіровоградщини.

Міністр запевнив, що обов’язково й сам прочитає цю книгу: «Я не люблю гортати книжки, їх треба або читати, або взагалі й не брати до рук. Історія для мене – настільки хвилююча тема, що цю книгу я обов’язково прочитаю».