Міжнародна науково-практична конференція “Стратегії розвитку університетської освіти”

Останні тижні для науковців мистецького факультету були наповнені цікавими й корисними зустрічами з провідними фахівцями з мистецької освіти України (професор А.Болгарський, професор О.Олексюк та ін.), Росії (професор Е.Абдуллін); Литва (професор І.Кевішас) в рамках міжнародної науково-практичної конференції “Стратегії розвитку університетської освіти”, що відбулась у Київському педагогічному університеті імені Бориса Грінченка.

Професори А.Растригіна та В.Черкасов окреслили свої позиції з питань щодо формування фахових компетенцій в процесі професійної підготовки магістрантів мистецьких факультетів та розвитку сучасної музично-педагогічної освіти в Україні.

Особливо плідною з точки зору осягнення й усвідомлення тих фундаментальних завдань, що стоять сьогодні перед педагогічною наукою у світовому маштабі, стала участь професора А.Растригіної у міжнародній науково-практичній конференції “The Spread of Spirituality in the reality of Education”, що відбулася на базі музично-педагогічного коледжу міста Рокішкіс та Вільнюського педагогічного університету в Литві.

Виступ професора А.Растригіної “Свобода як духовна константа менталітету українця” став логічним продовженням виступів ректора університету, професора A.Гайшутіса щодо духовності виховання, як найбільш актуальної проблеми університетської освіти сьогодення, та представника Ватікану в Литві Л.Боназзі на тему:”Духовність як масштаб цінностей”.

На зустрічі з послом України в Литві В.Жовтенко, куди професор А.Растригіна була запрошена після конференції, мова йшла про необхідність стимулювання проявів духовності сучасної молодої людини не тільки в процесі опанування європейського досвіду, а й на тлі ретельного збереження національних культурних традицій кожного із народів.