Археологи університету долучилися до відкриття унікальної пам’ятки в області

Нещодавно в с. Клинці на Кіровоградщині була виявлена кам’яна антропоморфна стела. 11 березня артефакт та місце знахідки були оглянуті  істориками з Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка на чолі з кандидатом історичних наук, археологом – Іриною Козир. Учасники робочої групи сфотографували артефакт та зробили його креслення. Попередньо були проведені консультації з співробітником відділу давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАНУ – Максимом Квітницьким. В результаті проведеної роботи вдалося встановити, що це половецька стела ХІ ст. Пам’ятка є однією з більш ранніх серед подібних знахідок на території України, а її географічне розташування змінює уявлення про західні рубежі розселення половців. Подальша робота вчених направлена на введення пам’ятки в науковий обіг та проведення пов’язаних з нею історичних реконструкцій. Важливим для науковців залишається питання музеєфікації пам’ятки.

Інформацію надано науковим відділом