Наукова студентська конференція

26 листопада у Кіровоградському художньо-меморіальному музеї О.О. Осмьоркіна відбулися «Мистецтвознавчі читання до дня народження О. О.Осмьоркіна» на тему: «Творчість художників-випускників Вечірніх Рисувальних Класів Єлисаветградського земського реального училища» (до 135-річчя заснування Вечірніх Рисувальних Класів).

img 01

У науково-мистецькому проекті взяли участь студенти Кіровоградського музичного училища, Кіровоградського будівельного коледжу та Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Студенти IV–VI курсів відділення образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету презентували результати власних наукових досліджень у галузі мистецтвознавства та художньо-педагогічного краєзнавства. У доповідях Б. Геращенка, А.Мажари, Т. Пастухової, М. Єфіменко було представлено цікаву інформацію про вчителя Вечірніх Рисувальних Класів Єлисаветградського земського реального училища Ф. Козачинського та його учнів: П. Покаржевського, А. Нюрнберга, О. Фойницького, визначено їхню роль у різних галузях мистецтва (наук. керівник – канд. педагогічних наук, ст. викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Ю. М. Малежик).

Дослідження студентів Д. Жабокрицької, А. Голоднюк, Д. Ростокіної, О. Бурдієнко, Н. Кухаренко, А. Білоус були присвячені аналітичному осмисленню різних аспектів творчості випускника Вечірніх Рисувальних Класів О. Осмьоркіна, виявленню новаторських відкриттів великого майстра та особливостей його творчої манери (науковий керівник – канд. мистецтвознавства, доцент О. І. Кириченко).

img 02

Студенти підкреслили роль Вечірніх Рисувальних Класів Єлисаветградського земського реального училища у вихованні видатних майстрів мистецтва ХХ століття. За результатами «Мистецтвознавчих читань» презентації та доповіді студентів будуть розміщені на Інтернет-сайті музею – www.osmerkinmuseum.kr.ua

Інформацію надано мистецьким факультетом