Нова книга історика, краєзнавця Сергія Шевченка

img 01Нещодавно побачила світ книга доцента КДПУ, кандидата історичних наук, відомого краєзнавця Сергія Шевченка  «Кавалерія: від Єлисаветградського офіцерського кавалерійського училища до Української кіннотної військової школи ім. Будьонного (1850-і – 1930-і рр.)». Ця унікальна, довершена в поліграфічному виконані історична розвідка видана кіровоградським видавництвом Імекс-ЛТД накладом 1000 екземплярів.

У книзі узагальнено досвід діяльності військово-навчальних закладів кавалерійського профілю за весь період їх існування в Єлисаветграді-Зінов’євську у ХІХ-ХХ ст.  Простежено долі випускників – учасників боротьби за незалежність України 1917–1921 рр. Йдеться про генералів та офіцерів – переможців фашизму, які вийшли з кавалерійських стін. Висвітлено життєпис колишніх юнкерів, які увійшли до історії кількох християнських зарубіжних країн, передовсім Росії.

Видання стане корисним усім, хто цікавиться історією України, краєзнавством, військовою історією. Написана легкою науковою мовою книга орієнтована на широкий загал читачів – від учнів до досвідчених учених.

Нагадаємо, що Сергій Іванович також є автором книг: «Лицарі українського степу: Збірка статей (1993-2008)»; «Старі стіни: Єлисаветградська жіноча гімназія (1860-1920)»; «Історія Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка»;  «Павлівка. Село в історії Наддніпрянщини: Історичний нарис»; «Центральноукраїнський архів»; «Вершники на Інгулі».