Відзначення ювілею корифея українського театру

img 0121 травня 2015 року студенти 11 та 12 груп факультету історії та права були запрошені на урочистості, присвячені 175-річчю з дня народження славетного земляка – фундатора українського професійного театру, видатного актора, режисера, драматурга і композитора Марка Лукича Кропивницького, які проходили у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї імені М.Л. Кропивницького.

З вітальним словом до учасників дійства пам’яті українського митця виступили завідувач Меморіального музею ім. М.Л. Кропивницького Микола Галицький, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Агапєєва, відомий кіровоградський журналіст Броніслав Куманський.

Кращі сили колективу академічного обласного українського музично-драматичного театру, що носить ім’я корифея, подарували студентам та гостям заходу цікаву художню програму з відомих творів українського класичного репертуару. Особливо захоплюючим була прем’єра у виконані молодих акторів сценки з п’єси «Сватання на Гончарівці».

У святкуванні також взяли участь аматорські театри області: драматичний колектив Новомиргородського міського Будинку культури, режисер – Покладюк Олена Іванівна та аматорський театр юного глядача «Апельсин» Палацу культури «Світопільський» міста Олександрії, режисер – Мозгова Світлана Василівна.

У рамках свята відбулася презентація виставки «Марко Кропивницький очима учнів Кіровоградської художньої школи».

Студентам була проведена екскурсія по меморіальному музею, ознайомлено із життєвим шляхом, творчістю, здобутками українського культурного діяча М. Кропивницького.

Хочеться висловити щиру подяку організаторам та акторам театрів за створену прекрасну атмосферу українського життя XVII – ХІХ ст.

Інформація надана Ректоратом.