Григорій Клочек: "Як написати есе з теорії літератури"

Григорій Клочек: Остаточно переконуюся, що написання есе є дуже ефективною навчально-розвиваючою та іспитовою формою. Не дарма нею так широко користуються в кращих зарубіжних університетах. На моє глибоке переконання, робота над есе повинна замінити роботу з написання так званого «реферату», яка зводиться до узаконеного (!) плагіату, тобто до бездумного списування чужих текстів.  У цьому році я експериментував: залікові есе з теорії літератури та теорії літературного твору писали студенти 5-го та 6-го курсів. З наступного року, обговоривши результати цієї новації на кафедрі, будемо впроваджувати її у процес викладання усіх літературознавчих дисциплін.

Пропоную читачам свого блогу два матеріали: інструкцію «Як написати есе з теорії літератури (Сім питань і сім відповідей)» та есе, написане магістранткою Аліною Олексієнко.