«Холодний Яр» – свіжий погляд на переломний момент в історії України

img 0120 березня на факультеті історії та права відбулася презентація фільму «Холодний Яр», відзнятого за мотивами однойменної книги Юрія Горліс-Горського, безпосереднього учасника трагічних і водночас героїчних подій минулого століття. Фільм створений за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Не будь байдужим!» та студії «Диваки продакшн».

В аудиторії зібралися молоді історики та викладачі з кількох факультетів. Після перегляду стрічки глядачі мали змогу поспілкуватися з авторами та учасниками проекту.

Нагадаємо, майже сто років тому, у 1919 – 1922 рр. на території сучасних Кіровоградської та Черкаської області діяв осередок боротьби за незалежну Україну. «Воля України – або смерть» – головне гасло повстанців проти більшовизму. На жаль, тоді ідея незалежної України не була втілена у реальність.

Перегляд документальної стрічки викликав жваву дискусію та обговорення серед глядачів. Сподіваємося незабаром побачити ще не один якісний фільм про історію нашої Держави.

Інформація надана Ректоратом.