Конкурс декламаторів поезій Тараса Шевченка

img 01У березневі Шевченківські дні відбувся традиційний конкурс декламаторів поезій Тараса Шевченка, в якому взяли участь представники більшості факультетів університету, і найбільше, що цілком природно, демонстрували виразне читання поезій майбутні вчителі-словесники.

Особливість цьогорічних творчих змагань декламаторів - в оновленому і незалежному суддівстві. Членами журі погодилися бути лауреат багатьох всеукраїнських конкурсів Микола Барабуля, поет-перекладач творів Шевченка, колишній випускник університету Валерій Корнієць, переможець інститутського конкурсу читців у далекому 1964 році, тодішня студентка фізико-математичного факультету, а тепер працівник навчального відділу Надія Дубіна.

Звичайно ж, переможці конкурсу студентка факультету мистецтв Ксенія Ноговіцина, майбутній журналіст Артем Луценко та інші зачарували присутніх своїм декламаційним мистецтвом. Але треба відзначити, що виразне читання багатьох майбутніх учителів потребує серйозного покращення. Про це у своєму підсумковому слові сказав професор Григорій Клочек. Вочевидь, відзначив він, на філологічному та й на інших факультетах є потреба вводити спеціальний курс «Виразне читання». Уміння виразно читати художні тексти, сказав професор, є однією з найпоказовіших професійних ознак учителя.

Олександр Ратушняк,
старший викладач кафедри