У Кіровограді відбувся фінал Х Всеукраїнського турніру юних географів

З 27 по 30 жовтня 2014 р. в м. Кіровограді проходив фінал Х Всеукраїнського турніру юних географів. В його організації і проведенні активну участь брали різні установи Кіровоградської області, але основну роль в успішному забезпеченні турніру відіграли: департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністраціії, комунальний заклад “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського”, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Кіровоградський обласний загальносвітній навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат — школа мистецтв).

У турнірі брали участь 14 команд з різних областей України. Журі турніру складалося з 42 відомих географів України, від Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка до складу журі входили: проф. Кривульченко А.І., доценти Гелевера О.Ф., Мирза-Сіденко В.М., Семенюк Л.Л. Очолював судійський корпус доктор географічних наук, президент Українського географічного товариства, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олійник Ярослав Богданович. Турнір проходив за олімпійською системою у три етапи: чвертьфінал, півфінал та фінал. Завдання творчого характеру учасники отримували заздалегідь, по ходу турніру конкурсантам доводилося розв’язувати складні географічні задачі, презентувати підготовлені наукові доповіді, опонувати й рецензувати доповіді, якість відповідей на запитання. Дуже цікавими стали дискусії між командами щодо природних та соціально-економічних наслідків танення в зонах багаторічної мерзлоти, географічних змін в разі зміни положення географічних і магнітних полюсів Землі, вірогідності сейсмічної небезпеки в межах території України, наслідків застосування в Україні сланцевого газу, економічних, політичних та військово-стратегічних наслідків припинення дії міжнародного Договору про Антарктиду, міжнародної трудової міграції, економічних і геополітичних проблем енергетичної безпеки України.

Для членів журі, - гостей з різних університетів, членів оргкомітету, експертів, представників засобів масової інформації України були організовані екскурсії до заповідника-музею "Хутір Надія", виробничого об'єднання "Червона Зірка", Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Ректор університету, професор Семенюк О.А. та завідувач кафедри географії та геоекології, професор Кривульченко А.І. зустрілися з членами журі, охарактеризували особливості університету та його природничо-географічного факультету. Переможцям фіналу Х Всеукраїнського турніру юних географів в Україні професор Кривульченко А.І. й доцент Семенюк Л.Л. вручили нагороди капітану команди БЕМС з м. Миколаєва (перше місце) та капітанам команд "5-ий мегаполіс" і "Грінвіч-тайм", відповідно з Харкова та Івано-Франківська. Окремо значна частина учасників турніру отримала нагороди в різних номінаціях, зокрема "Кращий доповідач", "Кращий опонент", "Кращий рецензент", "За кращі енциклопедичні знання". Нагороди від департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністраціії також отримали вчителі, які здійснювали підготовку учасників турніру. Фінал Х Всеукраїнського турніру юних географів привітали: народний художній колектив України, - хореографічний ансамбль "Росинка"; оркестр духових інструментів "Зміна", зразковий художній колектив студії вокального мистецтва "Антарес" та інші мистецькі колективи м. Кіровограда.

Півфінальний географічний "бій" між командами з м. Харкова (команда "Бриз"), Волинської області (команда "Оріон") та м. Івано-Франківська (команда "Грінвіч-тайм")

Учасники команди "Оріон" (Волинська область)

Учасники команди “Бриз” (м. Харків)

Фінальний “бій” між командами з м. Миколаєва (команда БЕМС), м. Харкова (команда 5-ий мегаполіс) та м. Івано-Франківська (команда “Грінвіч-тайм”)

Члени журі чвертіфінального бою (Глюдзик Г.Б. - к.г.н., м. Ужгород; доц. Гілецький Й.Р. - к.г.н., м. Івано-Франківськ; проф. Кривульченко А.І. - д.г.н., м. Кіровоград; доц. Гелевера О.Ф. - к.г.н., м. Кіровоград; доц. Сюткін С.І. -.к.г.н., м. Суми)

Члени журі фінального “бою” Х Всеукраїнського турніру юних географів

Привітання від художніх колективів м. Кіровограда

Учасники та члени журі й оргкомітету Х Всеукраїнського турніру юних географів (м. Кіровоград)

Інформація надана Природничо-географічним факультетом.