Камянка 2011

27 жовтня 2011 року студенти музичного відділення мистецького факультету здійснили екскурсію в меморіальний музей О.Пушкіна та П.Чайковського в м.Кам’янці Черкаської області. Мальовнича Кам’янка подарувала їм можливість поринути в історію вікопомних подій, відчути дух музики і поезії двох геніїв світової культури.

Незглибимим джерелом творчого натхнення  стали затишний парк,  крутий Тясмин, чарівне  озеро для творчості П.Чайковського. Саме тут композитор працював над операми «Мазепа», «Черевички», «Євгеній Онєгін», «Орлеанська діва», балетами «Лебедине озеро», «Спляча красуня», Другим фортепіанним концертом, Другою (Українською) симфонією, фортепіанною сюїтою «Пори року».

Екскурсія перетворилася на справжній художній діалог. Студенти насолоджувалися поетичними рядками Пушкіна,  поринали у ліричні звуки незабутніх мелодій Чайковського. У виконанні Л. Гайдай  прозвучали фрагменти з балетів «Лускунчик», «Лебедине озеро», п’єси з «Дитячого альбому» та камерно-вокальні твори у виконанні студентки 2 курсу Катерини Дем’яненко: «Осінь», «Мій садочок» П.Чайковського та  українська народна пісня  «Місяць на небі» в обробці Ф.Надененка.