Всеукраїнський науковий мовознавчий форум

13–14 жовтня 2011 року в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка проходила Всеукраїнська науково-практична конференція „УКРАЇНСЬКЕ МОВОЗНАВСТВО: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ ПРОБЛЕМИ”, організована кафедрою української мови КДПУ.

На пленарному засіданні учасників поважного наукового зібрання привітав ректор університету, професор Олег Анатолійович Семенюк, доповіді виголосили: доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Миколаївна Горошкіна; доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Анатолій Іванович Кривульченко; кандидат філологічних наук, докторант Полтавського національного університету імені В. Г. Короленка Світлана Євгенівна Ігнатьєва; кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник (м. Львів) Роман Іванович Осташ; кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та загального мовознавства Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Олександрівна Ніколаєнко; кандидат філологічних наук, доцент кафедри українського і загального мовознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Марія Степанівна Заоборна та кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Світлана Леонідівна Ковтюх.

Далі відбулися засідання секцій, на яких були обговорені динамічні процеси в лексикології та ономастиці, теоретичні та методологічні аспекти функціональної граматики, традиційні та нові підходи до вивчення історії та діалектології, інноваційні технології навчання мови. Наступного дня науковці підвели підсумки роботи й відвідали музей-заповідник Івана Карпенка-Карого (Тобілевича) “Хутір Надія”. Загалом на конференцію надійшло 157 статей з Києва, Арм'янська, Вінниці, Глухова, Горлівки, Дніпропетровська, Донецька, Дрогобича, Івано-Франківська, Кременця, Кременчука, Кривого Рогу, Луганська, Луцька, Львова,, Маріуполя, Махачкали, Миколаєва, Одеси, Полтави, Рівного, Севастополя, Слов'янська, Старобільська, Тернополя, Умані, Харкова, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернівців, Чернігова, які вже опубліковані в збірнику «Наукові записки. Філологічні науки».

Всеукраїнська науково-практична конференція „Українське мовознавство: теоретичні та прикладні проблеми” відбулася в рамках минулорічного 80-літнього ювілею факультету філології та журналістики і нинішнього свята — 90 років від дня заснування нашого університету.