Презентація навчального посібника із зіставної лексикології

16 травня в залі для науковців пройшла презентація нового навчального посібника “Зіставна лексикологія (гендерний та соціолінгвістичний аспекти)”, авторами якого є доценти кафдери перекладу та загального мовознавства Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Катерина та Олександр Бондаренки. Книга складається з двох частин: у першій - “Лексика гендерної семантики в українській та англійській мовах” розглядаються особливості вербалізації грунтовних концептів “чоловік” та “жінка” в українській та англійській лінгвокультурах. У другій частині посібника, присвяченій соціолінгвістичному аспекту зіставного вивчення лексики, студенти мають можливість ознайомитись із колом дискутивних питань: лексичний субстандарт, зокрема, соціолекти та сленг.

Не можна не відзначити, що структура посібника організована таким чином, що його матеріали легко можуть бути пристосовані до вимог кредитно-модульної системи організації навчального процесу згідно з положеннями Болонської декларації. До того ж, книга “Зіставна лексикологія (гендерний та соціолінгвістичний аспекти)” рекомендована Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів.