ЦДУ увійшов до числа університетів, що долучилися до програми Уповноваженого із захисту державної мови з формування Ліги мовних амбасадорів

19 жовтня Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь провів онлайн-зустріч із студентськими мовними омбудсменами України, серед яких був і представник Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка — студент факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій Максим Бричка.

На зустрічі обговорювалися питання посилення контролю за дотриманням Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, забезпечення прав здобувачів освіти на навчання державною мовою, а також створення кращих можливості для утвердження української мови в молодіжному середовищі.

“Ми формуємо Лігу мовних амбасадорів — людей з державницькою позицією, готових посилювати контроль за дотриманням мовного законодавства. Студентський мовний омбудсмен — це не тільки розмовні клуби і творчі зустрічі, це і надання правової допомоги тим, чиї мовні права були порушені. Якщо під час освітнього процесу будуть траплятися ситуації всупереч мовного Закону, студент не має бути осторонь
Зараз — кращі можливості для розвитку державної мови. Наше завдання —ефективно допомагати молоді розбудовувати українське суспільство. Сподіваюсь, що й інші навчальні заклади будуть активними в захисті студентських мовних прав і найближчим часом долучаться до команди мовних омбудсменів”, — зазначив Тарас Кремінь.

Докладніше читайте за посиланням: https://mova-ombudsman.gov.ua/news/taras-kremin-proaktyvna-pozytsiia-studentstva-v-zakhysti-svoikh-movnykh-prav-vazhlyva-skladova-rozbudovy-ukrainskoho-demokratychnoho-suspilstva