Пошуки шляхів подолання освітніх утрат

Університет Володимира Винниченка став платформою для обговорення проблем пов’язаних із освітніми втратами у регіоні протягом 2022-2023 навчального року.

15 вересня на базі ЦДУ відбулася зустріч директорів закладів загальної середньої освіти Кіровоградської області. Очолили зібрання начальник Державної служби якості освіти Лілія Синчук, заступник начальника Майя Тутаєва та ректор університету Євген Соболь.

Під час виступів представники служби ознайомили присутніх із результатами моніторингових досліджень рівня компетентностей учнів 6-х та 8-х класів із математики та української мови і літератури. Практика тестування навчальних досягнень школярів є досить популярною у країнах Західної Європи, а результати мають практичне застосування. Наприклад, програма міжнародного оцінювання учнів (PISA) є одним зі способів вчасно виявити та вирішити проблеми в освіті.

Директори шкіл також обмінялися досвідом щодо налагодження ефективного освітнього процесу в умовах війни. Присутні порушували питання щодо формування позитивного ставлення до професії вчителя та популяризації точних наук серед старшокласників.

Сподіваємося, що спільні зустрічі стануть постійною практикою й дозволять мінімізувати втрати, отже, підвищити якість освіти в регіоні.