Низький уклін вам, Герої-земляки!!!

9 квітня 2014 року студенти факультету історії та права під керівництвом викладачів кафедри історії України провели науково-практичну конференцію, присвячену 70-річчю визволення Кіровоградщини від німецьких окупантів на тему: „Велика Вітчизняна війна 1941 – 1945 років в історичній пам'яті народу“.

Метою конференції передбачалося  розкрити значення Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років у формуванні історичної пам’яті народу і морально-етичних засад суспільства, національного та патріотичного виховання сучасної молоді, залучити студентів до науково-пошукової та науково-дослідної роботи.

Готуючись до конференції, студенти разом з викладачами провели аналіз „Книги пам’яті Кіровоградської області“, вивчили матеріали обласного та районних архівів, районних та шкільних музеїв, провели опитування учасників Великої Вітчизняної війни та остарбайтерів.

Під час конференції були обговорені такі проблеми: оборонні бої на території Кіровоградської області на початку Великої Вітчизняної війни; антифашистський опір на окупованій Кіровоградщині; партизанський рух і підпільна боротьба; Велика Вітчизняна війна в історичних документах та наукових дослідженнях; Велика Вітчизняна війна в історії моєї родини; Герої Радянського Союзу; уродженці Кіровоградської області; остарбайтери Кіровоградщини; меморіальна діяльність щодо вшанування подвигу радянського народу у Великій Вітчизняній війні.

З цікавими повідомленнями виступили декан факультету Л. М. Філоретова, заступник декана Н. І. Біденко, завідуючий кафедри історії України О. В. Чорний, студенти третього курсу І. Химич, Д. Татарченко, Ю. Дробот, Ю. Кравчук, О. Висоцька, Ю. Кулибаба, Є. Плотніков, В. Ільницький, студентка І курсу Т. Телех та інші.

Інформація надана ректоратом.