Обласна літературна премія імені Євгена Маланюка знову в університеті

4 лютого в приміщенні Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського відбулася офіційна церемонія вручення Обласної літературної премії імені Євгена Маланюка за 2013 рік.

У номінації «Літературознавство та публіцистика» за монографію «Психопоетика українського модерну» лауреатом став доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Сергій Павлович Михида. У присутності членів журі, керівництва обласної ради, департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, літературного бомонду, ректорату, науковців та студентів університету відзнаку вручили голова обласної ради Микола Михайлович Ковальчук та голова кіровоградської організації Національної спілки письменників України Василь Васильович Бондар.

Почесну нагороду в різні роки одержували наші колеги Леонід Куценко, Світлана Барабаш, Григорій Клочек, Василь Марко.

Лауреатами обласної літературної премії імені Євгена Маланюка за 2013 рік також стали:

• в номінації „Поезія” (у тому числі драматичні твори і переклади) – Олександр Архангельський за переклад поезій Євгена Маланюка «Єдиним сном, єдиним болем»;
  • в номінації „Проза” (у тому числі драматичні твори і переклади) – Анатолій Загравенко «Твори. Том 2».

Історична довідка: Рішенням Кіровоградської обласної ради від 19 квітня 2002 року №13 засновано обласну літературну премію імені Євгена Маланюка, яка є творчою відзнакою, що нею нагороджуються літератори Кіровоградської області за високохудожні твори, спрямовані на ствердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини народу, державотворення та демократизацію суспільства.

Автор твору-переможця отримує звання „Лауреат обласної літературної премії імені Євгена Маланюка” та диплом встановленого зразка, нагрудний знак лауреата, почесну відзнаку обласної ради і обласної державної адміністрації — скульптуру „Степовий орел”.

Інформація надана ректоратом