Матеріалізована пам’ять…

Щойно закінчився ремонт й обладнування 52-ї аудиторії історичного корпусу університету. Не забарилося і її відкриття як лекційної аудиторії імені професора Віталія Івановича Завіни. Данину пам’яті знаному педагогу, науковцю, адміністратору, прекрасній людині склали студенти, колеги, адміністрація вишу, рідні. Відкрив захід декан професор Рацул А. Б., зорієнтувавши присутніх студентів на наслідування прикладу, колишнього випускника факультету педагогіки та психології (тоді – педагогічного).

Перед присутніми виступив ректор університету професор Семенюк О. А., зазначивши, що реалізація проекту – це спільні зусилля всього колективу, а концепція поєднання в інтер’єрі закорінених в гімназійне минуле початку ХХ століття традицій і найновіших мультимедійних технологій початку ХХІ століття віддзеркалює ставлення до непересічної особистості Віталія Івановича. Зі словами подяки до всіх, хто долучився до створення нової аудиторії та береже пам’ять про батька, звернувся Роман Віталійович Завіна. Основні віхи життя колишнього студента, вчителя, викладача, заступника декана, декана, ректора засвідчив доктор педагогічних наук, професор, патріарх факультету й університету Сергій Гаврилович Мельничук. Декан факультету іноземних мов професор О. М. Білоус наголосив на високому авторитеті В. І. Завіни за кордоном, згадав про спільну участь у міжнародних наукових конференціях, радість спілкування з колегою і другом. Трепетом, повагою і смутком від втрати були пронизані слова проректора з науково-педагогічної роботи доцента І. А. Козир. Світлий сум хвилини мовчання дав відлік новій фазі буття Людини – матеріалізованій в аурі лекційної зали Пам’яті, що виховуватиме й формуватиме майбутніх педагогів.