Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ЗМІСТОВА КОМПОНЕНТА ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПРАЦІ В ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩАХ (ІІ ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

КУЗЬМЕНКО Юлія Василівна –

доктор педагогічних наук, доцент

кафедри теорії і методики викладання

природничо-математичних та технологічних дисциплін

Комунального вищого навчального закладу

«Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради

Анотація

У статті охарактеризовано зміст професійного навчання фахівців із трудової підготовки в педагогічних училищах в період з 1950 по 1990 роки ХХ століття. Доведено, що процес пошуку оптимального змісту і підходів щодо формування освітньої складової фахівців із трудової підготовки протягом досліджуваного періоду відбувався цілеспрямовано і був обумовлений вимогами тогочасної освітньої політики держави.

Ключові слова: вчитель трудового навчання, спеціальність, педагогічні училища, навчальний план, зміст освіти.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Архів Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, cпр. 381: Київський державний педагогічний інститут імені О. М. Горького. Навчальні плани на 1989 рік. – 6 арк.

2. Кузьменко Ю. В. Формування освітньої складової фахівців із трудової підготовки в Україні: історико-педагогічний аспект: монографія / Ю.В.Кузьменко. – Херсон: КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», 2015. – 443 с.

3. Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, м. Київ, Ф. 166. Міністерство народної освіти України, 1917 – 1988 рр., оп. 15, спр. 1856. Директивні вказівки управління підвідомчим установам з питань методичної роботи в педагогічних вузах, 1 червня 1956 року – 30 грудня 1956 року. – 263 арк.

4. Чепіль М. М. Підготовка вчителя трудового навчання: історія, реалії та перспективи: монографія / М. М. Чепіль, А. В. Федорович; за ред. М. М. Чепіль. – Дрогобич: Ред.-вид. відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2008. – 240 с.

5. Шиманович І. О. Політехнічна підготовка майбутніх учителів трудового навчання в Україні (друга половина ХХ ст.): монографія / за ред. Ю. В. Кузьменко. – Херсон: Херсонська академія неперервної освіти, 2012. – 231 с.