Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

РЕАЛІЗАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПОГЛЯДІВ Ю. СТУПАКА У ПРАКТИЦІ ВІТЧИЗНЯНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ПОХІЛЬКО Олена Вікторівна –

аспірантка кафедри педагогіки

Сумського державного педагогічного університету

імені А. С. Макаренка

Анотація

У статті здійснено спробу обґрунтувати основні шляхи реалізації педагогічних поглядів Ю. Ступака у практиці вітчизняних навчальних закладів (у власній викладацькій та просвітницькій діяльності педагога, в освітніх установах СРСР та сучасної України). Доведено, що педагогічні ідеї Юрія Петровича не втратили актуальності в сучасних умовах, адже загальна спрямованість вітчизняної освіти співзвучна головним думкам ученого про національну домінанту в навчальновиховному процесі.

Ключові слова: педагогічні погляди; Ю. Ступак; вітчизняні навчальні заклади; народна педагогіка; фольклор; майстерність вчителя.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бех І. Д. Принципи сучасної освіти / І. Д. Бех // Педагогіка і психологія. – 2005. – № 4. – С. 5–27.

2. Большой энциклопедический словарь: философия, социология, религия, эзотеризм, политэкономия / Главн. науч. ред. и сост. С. Ю. Солодовников. – Мн: МФЦП, 2002. – 1008 с.

3. Лернер И. Я. Процесс обучения и его закономер-ности / И. Я. Лернер. – К., 1988. – 96 с.

4. Основи педагогіки вищої школи. Навчально-методичний комплекс для аспірантів і магістрів / Укладачі : Л. Вовк, О. Падалка, Р. Семернікова. – К., 2005. – 59 с.