Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

SCIENTIFIC-METHODOLOGICAL SEARCH IN THE SPHERE OF JAZZ VOCAL: A COMPARATIVE ANALYSIS

SHEVCHENKO Anastasia Sergiivna –

Postgraduate student, Department of art pedagogy and choreography

Sumy state pedagogical university named after A. S. Makarenko

Анотація

У статті висвітлено теоретичні і практичні аспекти навчання джазового вокалу, узагальнено наукову думку щодо його сутності, порівняні авторські методики відомих педагогів-вокалістів. Доведено, що джазовий вокал є різновидом мистецтва співу, що включає в себе володіння певною вокальною манерою і виконавською технікою, яка базується на використанні всіх фарб і можливостей голосу, а також уміння імпровізувати.

Ключові слова: джаз, джазовий вокал, скет, імпровізація, авторські методики педагогіввокалістів.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бриль. Ю. Б. Практический курс джазовой импровизации / Ю. Б. Бриль. – М.: Советский композитор, 1985. – 112 с.

2. Дрожжина Н. Ю. Функціїї мікрофону у вокальному виконавстві на естраді / Н. Ю. Дрожжина // Проблеми взаємодії мистецтва, педагогіки та теорії і практики о світи // зб. наук. пр. – Харків, 2005. – С. 77 – 86.

3. Емельянов В. В. Фонопедический метод формирования звука./ В. В. Емельянов. – Новосибирск,1991. – 41 с.

4. Конен В. Рождение джаза / В. Конен. – М: Искусство, 1984. – 372 с.

5. Морозов В. Искусство резонансного пения / В. Морозов. – М., 2002. – 496 с.

6. Риггс С. Как стать звездой / С. Риггс. – М, 2000. – 104 с.

7. Симоненко В. С. Мелодии джаза / В. С. Симоненко. – К., 1984. – 320 с.

8. Степурко О. М. Скейт импровизация / О. М. Степурко. – М., 2006. – 98 с.

9. Юссон Р. Певческий голос / Р. Юссон. – М., 1974. – 222 с.

10. Столофф В. Вокальная импровизация / В. Столофф. – М., 1972. – 231 с.

11. Cathrine Sadolin. Complete Vocal Technique. 2000. Denmark, – 255 p.