Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ШКОЛЯРІВ В СИСТЕМІ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ

НАДУТЕНКО Олена Леонідівна –

аспірант кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

Кіровоградського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка e-mail: [email protected].

Анотація

У статті розглянуто проблему формування художньої культури учнів музичної школи. Проаналізовано наукову літературу з означеного питання. В контексті сучасних завдань художньоестетичної освіти та виховання розглянуто зміст шкільної музичної освіти. На основі наукових положень про єдність художньо-пізнавальної та творчо-виконавської діяльності учнів, автор акцентує увагу на першочерговості сучасних завдань формування емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва й дійсності.

Ключові слова: художня культура, музична освіта, музичне виховання, художнє сприйняття, музично-виконавська культура, творчість.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Асафьев Б. В. Избранные статьи о музыкальном просвещении и образовании. 2-е изд. / Б.В. Асафьев – Л.: Музыка, 1973. – 143 с.

2. Ветлугіна Н. О . Музичний розвиток дитини / Н.О. Ветлугіна. – К.: Музична Україна, 1978. – 255 с.

3. Казінік М. С. Уроки майбутнього у Харківській загальноосвітній приватній гімназії «Очаг» [Електронний ресурс] / М. С. Казінік. – 2008. Режим доступу: www.kazinik.ru.

4. Каган М. С. Искусство как феномен культуры // Искусство в системе культуры / Сост.и отв.ред. М. С. Каган. – Л.: Наука, 1987. – С. 6–22.

5. Козленко В. Формування творчої особистості учня / В . Козленко // Рідна школа. – 1999. – №5.

6. Нейгауз Г. Г. Об искусстве фортепианной игры. / Г. Г. Нейгауз. – М.: Музыка. 1988. – 312 с.

7. Побережна Г. І. Оточіть себе музикою і позбудетеся хвороб / Г. І. Побережна // Здоров’я. – 2006. - №36. – с. 4.

8. Ростовський О. Я. Теорія і методика музичної освіти: Навч.-метод. посібник / О. Я. Ростовський. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 640 с.

9. Сухомлинський В. О. Серце віддаю дітям / В.О. Сухомлинський. Вибр.тв.в 5том. – К.: Радянська школа. 1976. – 279 с.

10. Трансформація освіти і культура: традиції та сучасність / Зб матер.Міжн.наук.твор.конф., – К.: НАКККіМ, 2012. – 248 с.

11. Цыпин Г. М . Обучение игре на фортепиано: Учеб.пособ.для студ.пед.ин-тов / Г. М . Цыпин . – М.: Просвещение, 1984. – 176 с.