Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СТРУКТУРА МЕТОДИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

КОВАЛЬ Анастасія Станіславівна –

аспірант кафедри теорії та методики

музичного мистецтва Інституту мистецтв

Київського університету імені Бориса Грінченка

Анотація

У статті проаналізовано праці науковців, що досліджували проблему методичної культури вчителя. Проведено порівняльну характеристику структурних компонентів методичної культури вчителя. Висвітлено структуру методичної культури майбутнього вчителя музичного мистецтва. Визначено мету, фактори, які впливають на успішне формування методичної культури майбутнього вчителя музичного мистецтва та структурні компоненти методичної культури: ціннісномотиваційний, когнітивний, творчо-діяльнісний та рефлексивний. Доведено, що процес формування методичної культури майбутнього вчителя музичного мистецтва носить системний та послідовний характер, який реалізується за допомогою проблемного навчання та активізації творчої діяльності майбутніх учителів музичного мистецтва.

Ключові слова: культура, методична культура, методична діяльність, структура методичної культури, педагогічні здібності, мистецька освіта, вчитель музичного мистецтва.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Артемьева И. Н. Формирование методической культуры будущих учителей начальных классов в контексте вузовской подготовки. Автореферат на соискание ученой степени канд. пед. наук: 13.00.08 / Ирина Николаевна Артемьева. – Великий Новгород, 2004 г. – 24 с.

2. Грицай Н. Б. Методична культура як важливий компонент системи методичної підготовки майбутнього вчителя біології / Н. Б. Грицай // Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології. – 2012. – № 7 (25). – С. 3–9.

3. Гуляева М. А. Методическая культура современного педагога профессионального образования / М. А. Гуляева // Профессиональное образование в России и за рубежом. – 2013. – № 4. – С. 67–72.

4. Гуляева М. А. Модель формирования методической культуры педагога в процессе дополнительного профессионального образования / М. А. Гуляева // Сибирский педагогический журнал. – 2014. – № 4. – С. 129–134.

5. Гуляева М. А. Формирование методической культуры педагога в процессе дополнительного профессионального образования. Автореферат на соискание ученой степени канд. пед. наук: 13.00.08 / Марина Анатольевна Гуляева. – Кемерово, 2014 г. – 23 с.

6. Ніколайчук Т.А. Методична культура – передумова виникнення нових ідей у педагогічній науці та практиці. Розвиток методичної культури педагога як напрям випереджувальної освіти: тематичний збірник праць / упоряд. А. А. Волосюк; за заг. ред. М. О. Люшина . – Рівне: РОІППО, 2014. – 23 с.

7. Нікула Н. В. Роль методичної культури у забезпеченні якості професійної діяльності вчителя / Н. В. Нікула // Science and Education a New Dimension. Pedagogy and Psychology, III(19), Issue: 38, 2015. – С. 47–50.

8. Пріма Р. М. Інноваційна методична культура майбутнього педагога як пріоритетна складова частина його професійної компетентності / Р. М. Пріма// Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Розділ ІІ. Теорія навчання.8, 2014 р. – С. 23–26.