Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ДУХОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ ТА ВИКОНАВСЬКОГО МИСТЕЦТВА ВІД ВИТОКІВ ДО КІНЦЯ ХVI СТОЛІТТЯ

МИХАЙЛИШИН Олександр Володимирович –

викладач кафедри музикознавства та інструментальної

підготовки факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв

Вінницького державного педагогічного університету

імені М. Коцюбинського

Анотація

У статті досліджується історія виникнення, розвитку та удосконалення окремих видів дерев’яних та мідних духових інструментів; обгрунтовується їхнє використання у повсякденному житті та побуті людей періоду палеоліту. Розглядається музичний інструментарій та музичновиконавська культура держав Давнього світу (Єгипту, Китаю, Індії). Визначено особливості мистецтва виконання на духових інструментах в добу античності; схарактеризовано музичний інструментарій Давньої Греції, Риму та східних слов’ян. Визначено роль духових інструментів в Західній Європі в епоху середньовіччя, зокрема в умовах лицарського побуту.

Ключові слова: духові інструменти, флейти продольні та поперечні, гобой, фагот, кларнет, ріг, труба.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Носырев Э. Р. осырев. – Киев: «Музична Україна», 1974. – 108 с.

2. Левин С. Я. Духовые инструменты в истории музыкальной культуры / С. Я. Левин. – Ленинград: «Музыка», 1983. – 192 с.

3. Рогаль-Левицкий Д. Р. Современный оркестр / Д. Р. Рогаль-Левицкий. – Москва: «Музыка», 1953. – Т. 2. – 448 с.

4. Усов Ю. А. История зарубежного исполнительства на духовых инструментах / Ю. А. Усов. – Москва: «Музыка», 1989. – 207 с.