Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ФОРМУВАННЯ СЦЕНІЧНОГО ОБРАЗУ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПРОЦЕСІ ВОКАЛЬНО-ВИКОНАВСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

КОСІНСЬКА Наталія Леонідівна –

викладач Університетського коледжу,

аспірант кафедри теорії та методики музичного мистецтва

Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка

Анотація

У статті висвітлено формування сценічного образу майбутніх учителів музичного мистецтва в процесі вокально-виконавської підготовки. Визначено мету, фактори, які впливають на успішне втілення сценічного образу вокального твору та структурні компоненти сценічного образу майбутніх учителів музичного мистецтва. Проаналізовано наукові праці, обґрунтовано, що сценічний образ є однією з найважливіших форм вокально-виконавської підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва, що поєднує в собі такі сфери діяльності, як музика, театр та хореографія.

Ключові слова: сценічний образ, процес формування, сценічна культура, вокальне мистецтво, вокально-виконавська підготовка.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Антонюк В. Г. Феномен украинской вокальной школы в контексте этнокультурологических проблем: дисс. … д-ра культурологии: спец. 24.00.01 / Антонюк В. Г. – М.: МГУКиИ, 2001.

2. Ванслов В. В. Статьи о балете. Музыкально-эстетические проблемы балета / В. В. Ванслов. – Л.: Музыка, 1989. – 192 с.

3. Лесь Курбас. Філософія театру / Л. Курбас / упор. М. Лабінський. – К.: Основи, 2001. – 917 с.

4. Ливнев Д. Г. Сценическое перевоплощение (создание актерского образа) / Д. Г. Ливнев. – М.: РАТИ-ГИТИС, 2012. – 262 c.

5. Ляшенко І. Ф. Етнологічні основи українського художнього культурознавства / І. Ф. Ляшенко // Українська художня культура: навч. посіб. / за ред. І. Ф. Ляшенка. – К.: Либідь, 1998.

6. Покровский Б. Размышления об опере / Б. Покровский. – М.: Искусство, 1989. – 288 с.

7. Ротбаум Л. Д. Проблемы вокальноактерского мастерства / Л. Д. Ротбаум // Опера и ее сценические воплощения. Записки режиссера. – М.: Сов. композитор, 1999. – 268 с.

8. Тоцька Л. А. Методичні засади удосконалення вокальної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва: дис.…канд. пед. наук: спец. 13.00.02 / Тоцька Л. А. – К., 2010.

9. Хомутова Л. Г. Создание художественного вокально-сценического образа метод. пособие для певцов / Л. Г. Хомутова. – Дніпропетровськ: Пороги, 1995. – 50 с.

10. Чаббак И. Мастерство актера: Техника Чаббак / И. Чаббак. – М.: Эксмо, 2013. – 416 с.