Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СЕМІОТИЧНИЙ ПІДХІД ДО ІНСТРУМЕНТАЛЬНО-ВИКОНАВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЧИТЕЛЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

КАСІЛОВ Іван Анатолійович –

викладач кафедри музикознавства,

інструментальної та хореографічної підготовки

Криворізького державного педагогічного університету

Анотація

У статті розкривається сутність поняття семіотики та семіотичного підходу до професійної підготовки вчителя музичного мистецтва під час розучування творів на музичному інструменті. Надається також теоретичне обґрунтування щодо поняття семіотики як наукового терміну у контексті різноманітних гуманітарних напрямів.. Зміст статті також зазначає на необхідності впровадження семіотики у навчальний процес в умовах навчання на факультеті мистецтв у вищих навчальних закладах освіти.

Ключові слова: семіотика, семіотичний підхід, інструментальна музика, інструментальновиконавська діяльність, учитель музичного мистецтва, мова музики, автор, виконавець, слухач, інтерпретація.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Агеев Владимир. Семиотика / Владимир Агеев. – М.: Издательство «Весь Мир», 2002. – 256 с. – (Весь Мир Знаний).

2. Бонфельд М. Ш. Музыка: Язык. Речь. Мышление: Опыт системного исследования музыкального искусства / М. Бонфельд. СПб.: Композитор, 2006. – 628 c.

3. Давидов М. А. Теоретичні основи формування виконавської майстерності баяніста: Навч. посібник для вищ. муз. навч. закладів / М. Давидов. – К.: «Муз.Україна», 1997. -240 с.

4. Музыкальный энциклопедический словарь / Гл. ред. Г. В. Келдыш. – М.: Советская энциклопедия, 1990. – 672 с.: ил.

5. Пляченко Т. М. Методика роботи з музично-інструментальними колективами: навчально-методичний посібник для студентів мистецького факультету педагогічного університету / Т. М. Пляченко. – Кіровоград: Імекс – ЛТД, 2009. – 232 с.

6. Семиотика: учебное пособие к лекционным занятиям для студентов специальности «Теоретическая и прикладная лингвистика» / сост. И. В. Арзамасцева. – Ульяновск: Ул. ГТУ, 2009. – 89 с.

7. Філософія: Підручник для вищої школи / за заг. ред. В. Г. Кременя. – Харків.: Прапор, 2004. – 736 с.

8. Філософський словник соціальних
термінів / за заг. ред. В. П. Андрущенка. – 3-тє вид., доп. – Київ; Харків : «Р.И.Ф.», 2005. – 672 с.

9. Философский словарь / под ред. И. Т. Фролова. – 5-е изд. – М.: Политиздат, 1986. – 590 с. 10. Філософський енциклопедичний словник / за ред. В. І. Шинкарука. – довідкове вид., – Київ Голов. ред. «Абрис», 2002. – 742 с.