Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ТВОРЧИЙ МЕТОД К. ПІСКОРСЬКОГО В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

ГУСЄВА Любов Григорівна –

викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну

Кіровоградського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті розглядаються умови формування та особливості творчого методу українського художника кінця ХІХ початку ХХ ст. К. Піскорського. В наш час, коли мистецька освіта переживає ряд суперечностей і протиріч, викликаних змінами, які відбуваються в суспільстві, важливим є переосмислення вже накопиченого художнього та художньо-педагогічного досвіду. Що, в свою чергу, сприятиме якісним змінам в подальшому процесі розвитку мистецької освіти України.

Ключові слова: творчий метод, мистецька освіта, К. Піскорський, Г. Нарбут, художній метод, образотворча підготовка, авангард, символізм.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Борев Ю. Б. О природе художественного метода. Эстетика. – 4-е изд. доп. – М.:Политиздат, 1988. – 496 с.

2. Волков И. Ф. Творческие методы и художественные системы. – 2-е изд., доп. – М.: Искусство, 1988. – 253 с.

3. Киев понемногу превращается в глухую провинцию. Письма В. Вайсблата П. Эттингеру //Эгупець. – 2007. - №17. – С. 187–212.

4. Пискорский К. Обрывки мыслей и чувств // ЦГАМЛИ УССР, ф.358, оп.1 ед.хр. 621, л.19.

5. Пискорский К. Беглые заметки о философии и об искусстве // ЦГАМЛИ УССР, ф.335, ед.хр. 21, л.4.

6. Рубан В. В. Забытые имена. Рассказы об украинских художниках ХІХ – начала ХХ века / Под ред. А.К.Федорука. – К.: Наукова думка, 1990. – 286 с.

7. Ясперс К. Смысл и назначение истории. – М.: Политиздат, 1991. – 527 с..

8. Електронний ресурс. Режим доступу:http: //uahistory.com/topics/famous people/5712.

9. Електронний ресурс. Режим доступу: http://gazeta.zn.ua/SOCIETY/skolko do siriusa nedaleko olveka semya kievskogo hudozhnika konstantina piskorskogo.