Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

NEW MANAGEMENT TECHNOLOGY AS A MODERNIZATION FACTOR OF HIGH PROFESSIONAL EDUCATION FOR FUTURE MUSICIANS

SHEVCHENKO Liliya Mykhailivna –

the candidate of pedagogical Sciences, associate

Professor Department of General and special piano

Odessa state music Academy named after A. V. Nezhdanova

Анотація

Стаття присвячена висвітленню результатів аналізу сучасних досліджень з проблеми застосування нових управлінських технологій в контексті модернізації вищої музичної професійної освіти. Виокремлено специфіку провідних технологій арт-менеджменту, які оптимізують концепцію управління вищим музичним навчальним закладом в умовах ступеневої освіти. Описано способи організації навчально-освітнього середовища на засадах технологій арт-менеджменту, що зумовлюють успішність професійно-творчого становлення майбутніх музикантів як суб’єктів сфери музичної культури та мистецтва. Особливої уваги приділено значущості методу педагогічної підтримки майбутніх музикантів під час їхнього особистісно-професійного зростання у процесі навчання у вищому музичному навчальному закладі.

Ключові слова: модернізація вищої музичної професійної освіти, нові управлінські технології, технології арт-менеджменту, професійна підготовка музикантів, сфера музичної культури та мистецтва, метод педагогічної підтримки, професійне становлення музиканта-піаніста.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бурська О. П. Методичні основи розвитку музично-виконавського мислення студентів у процесі фортепіанної підготовки: дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / О. П. Бурська. – Вінниця, 2004. – 239 с.

2. Гусейнова Л. В. Формування готовності майбутніх учителів музики до інструментальновиконавської діяльності: дис. ... канд. пед. наук.: 13.00.02 / Л. В. Гусейнова.– К., 2005. – 193 с.

3. Егорова С. В. Развитие исполнительской активности будущего учителя музыки в процессе его фортепианной подготовки: дис. … канд. пед. наук: 13.00.02 / С. В. Егорова. – М., 1998. – 218 с.

4. Курышев Е. В. Формирование исполнительских умений как компонент профессиональной подготовки студентов музыкально-педагогического факультета: дис. … канд. пед. наук: 13.00.01 / Е. В. Курышев.– К., 1986. – 214 с.

5. Некрасов Ю. І. Комплексний підхід до формування виконавської майстерності піаніста: дис. ... канд. мистецтв.: 17.00.03 / Ю. І. Некрасов. – Одеса, 2005. – 168 с.

6. Новикова Г. Н. Технологии артменеджмента: Учебное пособие / Г.Н. Новикова. – М.: Издательский Дом МГУКИ, 2006. – 178 с.

7. Стукалова О. В. Высшее профессиональное образование в сфере культуры и искусства: современное состояние и перспективы развития: дис. … доктора пед. н.: 13.00.08 / О. В. Стукалова. – М., 2011. – 427 с.

8. Тульчинский Г. Л. Менеджмент в сфере культуры: Учебное пособие / Г. Л. Тульчинский, Е. Л. Шекова. – СПб.: Издательство «Лань»; «Издательство ПЛАНЕТА МУЗЫКИ», 2007. – 528 с.

9. Татарнікова А. А. Формування професійної компетентності майбутніх фахівцівмузикантів з арт-менеджменту: організаційнопедагогічні засади /А. А. Татарнікова // Наука і освіта: Наук.-практ. журнал. – Серія: Педагогіка. – Одеса: ПНПУ ім. К.Д. Ушинського, 2016. – Вип. 1 (СХХХХІІ). – С. 87–91.

10. Чижиков В. М. Введение в социокультурный менеджмент: Учебное пособие / В. М. Чижиков, В. В. Чижиков. – М.: МГУКИ, 2003. – 138 с.