Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ТВОРЧА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ОБРАЗУ ЮРОДИВОГО В ОПЕРІ «БОРИС ГОДУНОВ» І. С. КОЗЛОВСЬКИМ

МОЖАЙКІНА Надія Семенівна –

кандидат педагогічних наук, доцент,

професор кафедри теорії та методики постановки голосу

факультету мистецтв Національного педагогічного

університету імені М. П. Драгоманова.

е-mail: [email protected].

Анотація

Статтю присвячено теоретичному аналізу проблем вокально-виконавської інтерпретації музичного твору. Розглянуто поняття «інтерпретація» в загальному розумінні та в контексті музичного мистецтва. Особливу увагу звернено на творчість І. С. Козловського – видатного українського співака. Проведено художньо-виконавський аналіз творчої інтерпретації образу Юродивого в опері «Борис Годунов» І. С. Козловським.

Ключові слова: творча інтерпретація, художній образ, вокальні засоби виразності, вокальне виконавство, вокальна техніка.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Карпенко А. Аспекти цілісності виконавської інтерпретації камерно-вокальних циклів (на прикладі романсів для високого голосу на слова Т. Г. Шевченка Левка Колодуба) / А. Карпенко // Українське музикознавство – 2013. – Вип. 39. – С. 242–256.

2. Старовойтова О. Є. Художньовиконавський аналіз музичного вокального твору в системі професійної підготовки естрадних співаків / О. Є. Старовойтова // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. – 2009. – №7 (170). – С. 60–64.

3. Холопова В. Н. Музыка как вид искусства: учеб. пособие. – СПб.: Лань, 2000. – 320 с.