Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СТОРІНКИ РОЗВИТКУ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ КРИВОРІЖЖЯ

БЄЛІКОВА Валентина Венедиктівна –

кандидат мистецтвознавства, доцент

кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки

Криворізького національного університету;

член Спілки композиторів України, заслужений працівник культури України

e-mail: е[email protected]

Анотація

Автор висвітлює розвиток музичної культури Криворіжжя за період другої половини ХХ століття та перші роки ХХІ століття, розкриває складові частини музичної культури як такої, а саме: музичний фольклор, духовну музику, професійне музичне мистецтво. Значна увага надається висвітленню сучасних форм розвитку музичної культури: фестивалям, конкурсам, на яких молодь активно виявляє свої музичні смаки та естетичні потреби.

Ключові слова: висвітлення, розвиток, музична культура, Криворіжжя, музичний фольклор, духовна, професійна музика.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бєлікова В. В. Історія української музики: навчальний посібник / Валентина Венедиктівна Бєлікова; МОНМС України. – Кривий Ріг: Видавничий дім, 2011. – 372 с.

2. Бєлікова В. В., Бреус С. М. Криворізький державний педагогічний університет. Музичнопедагогічний факультет / В. В. Бєлікова, С. М. Бреус. – Кривий Ріг: ІВІ, 2002. – 22 с.

3. Михайлова Л. И. Народная художественная культура: детерминанты, тенденции, закономерности социодинамки / Л. И. Михайлова. – 2-е изд. – М.: Вузовская книга, 2005. – 264 с.

4. Спасо-Преображенский кафедральный собор. – Кривой Рог: Украинская православная церковь, Криворожская епархия, 2010. – 34 с.