Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

THEORETICAL BASIS OF CONCERTMASTER PREPARATION OF FUTURE TEACHERS OF MUSIC ART

NAZARENKO Maryna Pavlivna –

Candidate of Pedagogic Science,

a senior lecturer in vocal and choral disciplines

and methods of musical education at

Kirovohrad Volodymyr Vynnychenko State Pedagogical University

Анотація

У статті розглянута актуальна проблема підготовки майбутнього вчителя музичного мистецтва до роботи концертмейстера в загальноосвітній школі. Висвітлено теоретичні основи концертмейстерської підготовки студентів мистецьких факультетів педагогічних університетів, здійснено аналіз науково-методичних досліджень у цій галузі.

Ключові слова: інструментально-виконавська підготовка, концертмейстерська діяльність, майбутній вчитель музичного мистецтва, мистецький факультет, оптимізація навчального процесу, педагог-музикант.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Крючков Н. А. Искусство аккомпанемента как предмет обучения / Н. А. Крючков. – Л.: Музгиз, 1961. – 72 с.

2. Кубанцева Е. И. Методика работы над фортепианной партией пианиста –концертмейстера / Е. И. Кубанцева // Музыка в школе. – 2001. – № 4. – С. 52–55.

3. Люблинский А. А. Теория и практика аккомпанемента. Методологические основы / А. А. Люблинский. – Л.: Музыка, 1972. – 80 с.

4. Насыпная Г. А. Фортепианное воплощение оркестровой звучности (на материале оперних отрывков): [учеб. пособие] / Г. А. Насыпная – М.: Прометей, 2000. – 16 с.

5. Одинокова И. Н. Развитие творческих сторон личности студента в процессе обучения элементам композиции: автореф. дис.. … канд.. пед. наук / МГПУ. – М., 1985. – 16 с.

6. Олексюк О. М. Музична педагогіка: [навч. посібник] / О. М. Олексюк. – К.: КНУКіМ, 2006. – 188 с.

7. Рафалович О. В. Транспонирование в классе фортепиано / О. В. Рафалович – Л.: Музгиз, 1963. – 36 с.

8. Шендерович Е. М. О преодолении пианистических трудностей в клавирах: Советы аккомпаниатора / Е. М. Шендерович – М: Музыка, 1987. – 60 с.