Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

RESEARCH WORK AS A WAY OF FORMATION OF PROFESSIONAL COMPETENCE OF THE TEACHER OF MUSIC ART

GROSAN Svitlana Viktorivna –

candidate of pedagogical Sciences, senior lecturer of the

Department of music theory and instrumental disciplines

Kirovograd Volodymyr Vynnychenko State Pedagogical University

Анотація

Автор статті робить спробу розкрити роль та можливості науководослідницької роботи викладачів вищих навчальних педагогічних закладів у процесі формування власної професійної компетентності. Аналіз наукової літератури дав підстави для ствердження, що професійна компетентність включає ціннісноорієнтовану, загальнокультурну, комунікативну та інформаційно-технологічну компетентність; компетентність соціальної взаємодії та особистого саморозвитку, а також когнітивну компетентність як комплексну компетентність, що забезпечує процес самостійної навчально-пізнавальної та дослідницької діяльності викладача.

Ключові слова: науково-дослідницька робота, науково-методична робота, дослідницька діяльність, професійна компетентність.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Давыдов В. П. Методология и методы психолого-педагогического исследования / В. П. Давыдов. – Москва: Логос, 2006. – 213 с.

2. Карпова, Л. Н. Формування професійної компетентності вчителя загальноосвітньої школи / Л. М. Карпова. – Авторф. диссер. канд. пед. наук. – . Харківський державний мед. ун-т ім. Г. С. Сковороди, 2004. – 23 с.

3. Koзырева А. О. Компетентность современного учителя: современная проблема определения понятия. / А. О. Козырева. – Информационыый сборник Сибирского государственного педагогического университета. – Вып. 12. – 2004. – С. 23–31.