Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ON THE PROBLEM OF FORMATION OF NATIONAL CONSCIOUSNESS OF PERSONALITY OF FUTURE TEACHERS OF MUSICAL ART

DIDYCH Halina Stepanivna –

Candidate of Pedagogical Sciences, Assistant Professor

of the Department of Musical-Theoretical and Instrumental Disciplines,

Kirovohrad Volodymyr Vynnychenko State Pedadogical University

Анотація

У статті розглядаються теоретичні основи проблеми формування національної самосвідомості особистості; на основі вивчення наукової літератури проаналізовано феномен національного у самосвідомості людини як теоретичну світоглядну проблему; уточнено сутність поняття «національна самосвідомість», з’ясовано, що являється її першоосновою та визначені структурні елементи національної свідомості людини.

Ключові слова: свідомість, суспільна свідомість, національна свідомість, самосвідомість, національна самосвідомість, особистість, світогляд, національне виховання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Ващенко Г. Хвороби в галузі національної пам’яті / Г. Ващенко. – К., 2003. – 335 с.

2. Вишневський О. І. Теоретичні основи сучасної української педагогіки : Посібник для студентів вищих навчальних закладів / О. І.Вишневський. – Дрогобич: Коло, 2003. – 528 с.

3. Гончаренко С. У. Український педагогічний словник / С. У. Гончаренко. –К.: Либідь, 1997. – 376 с.

4. Масол Л. Концепція загальної мистецької освіти / Л. Масол // Мистецтво та освіта. – 2004. – № 1. – С. 2 – 5.

5. Національна доктрина розвитку освіти. Затверджена Указом Президента України від 17 квітня 2002 року № 34/2002.

6. Общая психология [Богословский В. В., Ковалев А. Г. и др.]; под ред. В. В. Богословского. – М.: Просвещение, 1973.

7. Огульчанський Я. Розвиток національної свідомості та гідності – запорука справжності духовного життя / Я. Огульчанський // Сучасність, 2006. – № 10. – С. 79–93.

8. Освіта: Україна ХХІ століття. Державна національна програма : зб. нормативно-правових актів з питань загальної середньої освіти. – Т. І. – К., 2010. – С. 3–42.

9. Пащенко Д. Патріотичне і національне виховання – складові становлення громадянина / Д. Пащенко // Шлях освіти. – 2002. – № 1. – С. 9 – 14.

10. Потебня А. А. Мысль и язык / А. А. Потебня. – [3-е изд., доп. ст. «Язык и народность» и «О национализме»]. – Харьков: Изд. М. В. Потебни, 1913. – 225 с.

11. Ращенко А. В. Формування національної свідомості учнів у навчальних закладах / А. В. Ращенко // Теоретико-методичні основи виховання творчої особистості учнів в умовах позашкільних навчальних закладів. – Ч. 1., 2006. – С. 135–170.

12. Сухомлинський В. О. Вибрані твори: в 5-ти т. / В.О.Сухомлинський. – К.: Рад. школа, 1977. – Т. 3. – 670 с.