Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

аспірантка кафедри педагогіки

Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Анотація

Розглянуто сучасну програму шкільного курсу хімії для учнів 9–11 класів загальноосвітньої школи. Виділено екологічні питання, які розглядаються під час вивчення окремих тем. Підкреслено, що об’єкти екскурсії розширюють екологічний світогляд учнів. Зазначено, що факультативні заняття хіміко-біологічного спрямування сприятимуть формуванню в учнів екологічної культури та зростанню зацікавленості проблемами збереження довкілля.

Ключові слова: довкілля, екологічна культура, екологізація хімічної освіти, факультативні заняття, формування світогляду.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Вороненко Т. І. Методичні засади реалізації екологічної складової курсу хімії на факультативних заняттях в основній школі: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т. І. Вороненко; Ін-т педагогіки НАПН України. – Київ, 2010. – 20 с.

2. Вороненко Т. І. Реалізація екологічної складової курсу хімії / Т. І. Вороненко // «Біологія і хімія в сучасній школі». – 2013. – № 2. – С. 31–35.

3. Поп О. Ю. Екологічне виховання на уроках хімії в середніх школах Канади / О. Ю. Поп // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 5: Педагогічні науки: реалії та перспективи: [збірник наукових праць] / М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. – К.: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2012. – Вип. 33. – С. 112–116.

4. Програма з хімії для 10–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. – [Електронний ресурс] – Режим доступу:http://mon.gov.ua/content/%D0%9E%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B0/himia-st.pdf.

5. Хімія. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (7–9 класи. Рівень стандарту). – [Електронний ресурс] – Режим доступу:http://mon.gov.ua/content/%D0%9E%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B0/chemistry-7-9.pdf.