Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРОФЕСІЙНА КУЛЬТУРА В АСПЕКТІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

НІКОЛЕНКО Людмила Ігорівна –

аспірантка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

Центральноукраїнськогодержавного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті аналізуються праці відомих вчених різних галузей науки щодо визначення досліджуваного феномена, розкривається сутність і зміст поняття «професійна культура викладача музичного мистецтва»; акцентується увага на значенні духовного потенціалу як джерела творчої самореалізації у художньому сприйнятті, сценічному виконанні і творчості як складових професійної культури майбутнього фахівця.

Ключові слова: викладач музичного мистецтва, професійна культура, художнє сприйняття.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Гончаренко С. У. Український педагогічний словник / Семен Устимович Гончаренко. – К.: Либідь, 1997. – 376 с.

2. Гриньова В. М. Формування педагогічної культури майбутнього вчителя (теоретичний та методичний аспект) :монографія / В. М. Гриньова. – Х.: Основа, 1998. – 300 с.

3. Зязюн І. А. Філософія педагогічної дії: монографія / І. А. Зязюн. – Черкаси: Вид. від ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2008. – 608 с.

4. Енциклопедія освіти // Акад. пед. наук; гол.ред. В. Г. Кремень. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 1040 с.

5. Исаев И. Ф. Теория и практика формирования профессионально-педагогической культуры преподавателя высшей школы: [учеб.пособ.] / И. Ф. Исаев; [Московск. пед. гос унт; Белгородск. гос. пед. ин-т]. – М.; Белгород: [б. и.], 1993. – 219 с.

6. Крымский С. Б. Контуры духовности: новые контексты идентификации / С. Б. Крымский // Вопросы философии. – 1992. – № 12. –С. 21 – 28.

7. Олексюк О. М. Педагогіка духовного потенціалу особистості / О. М. Олексюк, М. М. Ткач. – К.: Знання України, 2004. – 264 с.

8. Орлов В. Ф. Педагогічна майстерність викладача мистецьких дисциплін : навч.-метод. посіб. / В. Ф. Орлов, О. О. Фурса, О. В. Баніт. – К. : Едельвейс, 2012. – 272 с.

9. Падалка Г. М. Педагогіка мистецтва: теорія і методика мистецьких дисциплін: [навч. посіб.] / Падалка Галина Микитівна. – К.: Освіта України, 2008. – 274 с.

10. Рудницька О. П. Педагогіка загальна та мистецька: навч. посіб. / Оксана Рудницька. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 358 с.

11. Тайлор Э. Б. «Первобытная культура», серия «Бибилотека атеистической литературы»»: Издательство политической литературы. – М., 1989. – 453 с.

12. Черкасов В. Ф. Теорія і методика музичної освіти [підручник] / В. Ф. Черкасов – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2014. – 528 с.