Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ОПЕРАТОРІВ БЕЗПІЛОТНИХ АВІАЦІЙНИХ СИСТЕМ У США

ДОСУЖИЙ Владислав Анатолійович –

здобувач Льотної академії Національного авіаційного університету

Анотація

Виокремлено основні етапи розвитку безпілотної авіації в США, відображено їх характерні особливості; висвітлені основні події, що впливали на розвиток безпілотної авіації в США та підготовку фахівців з експлуатації БАС; визначені основні вектори подальшого розвитку безпілотної авіації загалом та підготовки операторів БАС зокрема.

Ключові слова: безпілотна авіаційна система; історія безпілотної авіації; безпілотна авіація США; професійна підготовка операторів БАС; етапи розвитку безпілотної авіації.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Корчагин С. Стратегические дистанционно пилотируемые авиационные системы США / Полковник С. Корчагин // Зарубежное военное обозрение. – 2017. – №8. – С. 65–72.

2. Стрельников Д. Концептуальные взгляды командования ВВС США на развитие беспилотной авиации / Капитан Д. Стрельников // Зарубежное военное обозрение. – 2017. – №5. – С. 51–61.

3. Цепляева Т. П. Этапы развития беспилотных летательных аппаратов / Цепляева Т. П., Морозова О. В. // Открытые информационные и компьютерные интегрированные технологии. – 2009. – № 42. – С. 10–16.

4. Arthur Holland Michel. Analysis of U.S. Drone Exemptions 2014-2015. [Електронний ресурс] / Arthur Holland Michel & Dan Gettinger. – Center for the Study of the Drone at Bard College, 2016. – Режим доступу: http://dronecenter.bard.edu/files/2016/03/Analysis-ofU.S.-Drone-Exemptions-2014-2015.pdf.

5. Bill Yenne. Attack of the Drones: A History of Unmanned Aerial Combat / Bill Yenne. – St. Paul: Zenith Press, 2004. – 128 р.

6. Jeffrey A. Drezner. Global Hawk and DarkStar Flight Test in the HAE UAV ACTD Program, vol. 2 / Jeffrey A. Drezner & Robert S. Leonard. – Santa Monica: RAND, 2002. – 114 р.

7. John L. McLucas, Kenneth J. Alnwick, & Lawrence R. Benson. Reflections of a Technocrat: Managing Defense, Air, and Space Programs During the Cold War / John L. McLucas, Kenneth J. Alnwick, & Lawrence R. Benson. – Maxwell Air Force Base, Alabama: Air University Press, 2006 – 394 р.

8. Kenneth P. Werrell. The Evolution of the Cruise Missile / Kenneth P. Werrell. – Maxwell Air Force Base, Alabama: Air University Press, 1985. – 188 р.

9. Laurence R. Newcome. Unmanned Aviation: A Brief History of Unmanned Aerial Vehicles / Laurence R. Newcome. – Barnsley, South Yorkshire: Sword and Pen, 2007. – 176 р.

10. William Wagner. Lightning Bugs and Other Reconnaissance Drones / William Wagner. – Aero Publishers, 1982. – 222 р.